Jako otec dvou dětí se herec Petr Vágner vrátil zpět k tradicím Vánoc, které jak sám přiznal, dřív moc neřešil a spíš s bandou kamarádů užíval života. Ovšem v jejich rodině má především sváteční tabule moderní úpravu.

„Naši jsou hodně tradiční a dbají na to, aby alespoň na Vánoce se celá rodina sešla u jednoho stolu, ale postupem času se upravil jídelníček. Dříve to samozřejmě byla klasika, kapr a salát, ale teď máme už jednadvacáté století a s ním přišly změny! Teď moje maminka dělá místo klasické rybí polévky, sýrovou polévku s krevetami a francouzskou bagetou. Otec, ten je zase přes šampáňa a přes vína a dokáže se s mámou sladit dohromady tak, že dají v podstatě dohromady takové hodobóžové menu,“ popsal nám herec, jak to u nich doma chodí.

Část rodiny, která je z manželčiny strany, má také na Moravě, tudíž si Vánoce užije i v tom klasickém duchu. „Na Moravě se přeci jen na tradice dbá trochu víc, a tak tam odléváme olovo, krájíme jablíčka a našim dětem se to strašně líbí. Už teď píšou a malují Ježíškovi, co by chtěli. Dneska zrovna moje dcera kontrolovala, jestli jsem ty dopisy nezapomněl donést na poštu!“

Foto: