Herecké řemeslo je občas pořádně záludné a poťouchlé. Na vlastní kůži, a to doslova, si to vyzkoušel Filip Čapka (38), který v seriálu Cesty domů hraje Sváťu Pecha.

V seriálu už zažil leccos. Málem se utopil svázaný ve vaně, chtěl skočit pod vlak… Tentokrát jej v bytě překvapí Michal v podání Vincenta Navrátila s kamarády.

Nemůže se totiž srovnat se zjištěním, že jeho táta, kterého hraje Igor Chmela, je homosexuál. A z toho, co se tátovi "přihodilo", nesmyslně viní právě Sváťu. Tak se mu s kamarády pomstí a pomažou ho dehtem a peřím.

Ve skutečnosti se ale do toxického dehtu napouštět nemusel. Maskéři ho totiž pokryli směsí povidel, čokolády a tmavého pudru a následně obalili v peří.

"Užívám si to, ať to je opilecká scéna, topení ve vaně nebo natáčení s vlakem. Většinou se takové obrazy hrají samy, obzvlášť ten dnešní. Člověk se téměř nahej a polepenej tím sajrajtem cítí blbě sám o sobě, hrát už ani není potřeba," smál se Čapka.

"Naštěstí jsme točili v ateliéru, kde jsem si mohl dát sprchu. Vznikat tahle scéna někde v terénu, nevím, jak bych ze sebe tu hmotu dostával," dodal herec, který se ve výsledku v mnohém podobal jedné z postav ve slovenské pohádce Perinbaba.

Foto: FTV Prima