Pokud hledáte klid a odpočinek, vůbec sem nejezděte! Hlavní město našich německých sousedů totiž pulzuje dnem i nocí a hudebních klubů, barů a stylových hospod je zde nepřeberné množství.

Berlín nepřitahuje pozornost nejen moderní architekturou, ale především neuvěřitelně svobodomyslnou atmosférou. Po pádu berlínské zdi v roce 1989 se německá metropole stala skutečným rájem pro milovníky techna, jež se rychle zabydlelo v opuštěných průmyslových objektech z dob komunismu. Zářným příkladem byl klub E-Werk, který sídlil do roku 1997 nedaleko Checkpointu Charlie a jehož rezidentem byl Paul van Dyk. Ze současných berlínských tanečních klubů mají celosvětové renomé především Berghain a Watergate.

Glanc kolem světa se vydal do Berlína a objevil pro vás jeden z nejvíc šik berlínských klubů, s názvem 40 Seconds, který se rozkládá na střeše osmipatrové budovy. Jméno získal podle délky cesty rychlovýtahem z přízemí na střechu, která trvá právě čtyřicet sekund. Dveře si v něm podávají výrazné osobnosti německého showbyznysu a je odsud panoramatický výhled na metropoli, která utichá jen opravdu výjimečně.

Foto: Archiv