Protože je právě v kurzu být „nalíčená-nenalíčená“, musí být make-up dokonalý a sednout vám jako druhá kůže. Díky našemu přehledu půjdete na jistotu!  

Lehké krytí

Máte takřka bezproblémovou pleť a potřebujete sem tam zakrýt malé lokální začervenání? Pak vám úplně postačí produkt s přirozeným lehoučkým krytím, který na pleti skoro ani nezaregistrujete. Skvělá je aktuální novinka Lancôme Miracle Air de Teint (1200 Kč), jehož tváří se stala krásná Penelope Cruz. Nanáší se snadno pomocí prstů a okamžitě splyne s pletí. Má hedvábnou hodně tekutou texturu, která sjednotí jak tón, tak povrch pokožky. Vypadá skvěle a přirozeně po celý den a ani přes něj nemusíte nanášet pudr! Dá se použít na celý obličej, ale klidně jen na potřebná místa.

adt ouvert beige albatre

Střední krytí

Pokud toužíte zakrýt drobné nedokonalosti a zároveň působit opravdu přirozeně, pak je pro vás ideální střední cesta mezi make-upy. Přizpůsobí se vašemu tónu i textuře pokožky a zároveň ji sjednotí a vyhladí. Doporučujeme například Color Clone od Helena Rubinstein (1470 Kč). Tato novinka je navržena tak, aby replikovala barevnou strukturu pokožky. Pigmenty nové generace obsažené v Color Clone jsou proto jemnější a průsvitnější, perfektně přilínají ke každému typu pleti a vytvářejí tak čistou jasnou barvu, která vydrží po celý den. Nejlépe se nanáší pěnovou houbičkou nebo dvouvláknovým štětcem na make-up.

color clone

Plné krytí

Objevují-li se na vaší tváři pigmentové skvrny, výrazné barevné nerovnosti či flíčky, určitě uvítáte make-up, který dokáže všechny tyto defekty skrýt jako zmizík. Podle našich zkušeností si s tímto nelehkým úkolem hravě poradí profesionální make-up MAC Studio Sculpt SPF 15 Foundation (890 Kč). Dokonalého výsledku docílíte, když jej budete nanášet pomocí štětce číslo 190 stejné značky (1100 Kč) Má luxusní krémovou texturu, hydratuje a jeho intenzita se dá zesílit vrstvením. Jelikož je na gelové bázi, nebudete se po něm lesknout a pleť bude krásně sametová a hladká.

MAC-Foundation-Studio-Sculpt-SPF15-Foundation2

Foto: Archiv