Konec roku se kvapem blíží a s ním příchází i sezona křtů nejrůznějších kalendářů, včetně těch prominentních. Jedním z nich je bezesporu ten, se kterým před lety přišla herečka Chantal Poullain (57).

Ta svou tvář propůjčila úspěšnému kalendáři Proměny, který rok co rok představuje osobnosti české kulturní scény ve velmi nezvyklích rolích. A zatímco v přechozích letech se slavní blýskli coby filmové postavy, letos autoři Petr Kurečka a Marek Škarpa vsadili na Tarot!

"Hledali jsme vlastní výtvarnou podobu karet a nakonec jsme zvolili náladu starých obrazů v kombinaci s divadlem. Vše jsme fotili na malé scéně s oponou, ručně malovanými pozadími a celou atmosféru dotvářely rekvizity, bohaté kostýmy, ale třeba i živý lev, výr, krkavci, ocelot nebo bílá krajta," nechal se slyšet Kurečka.

Svoje místo v kalendáři má tradičně i zakladatelka Nadace Archa, Chantal, která ztvární Blázna. "Je jasné, že jenom blázen by s námi a našimi šílenými nápady vydržel pět let," řekl k tomu s nadsázkou Kurečka. Na to, jak focení s Poullain probíhalo, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Foto: Archiv