Zdá se, že se k nám přece jen dostavilo zimní počasí! Nemáte-li zatím ideální zimní krém, který ochrání vaši pleť před zrádným mrazem, inspirujte se pokračováním našeho velkého testu! 

Pokud vám unikl 1. díl, najdete ho zde.

Vichy Idéalia, 650 Kč

VICHY_-_Secret_de_Peau_Pot_Ferm%E9

Musím přiznat, že testování růžového krému Idéalia pro mě bylo vyloženě za odměnu. Je velmi jemný a přitom poctivě hydratuje. Dokonce jsem pozorovala zhruba po týdnu používání menší začervenání pleti než před tím a jindy rozšířené póry se začaly postupně ztrácet. Přes zimu mívám citlivější pleť a právě Idéalia mi velmi sedla, vůbec nedráždí a ihned se vpije. Je skvělá pro všechny typy pleti, protože je obohacena o zklidňující a regenerující Termální vodu z Vichy. A pozor, parfemace inspirována čajem a zjemněna souhrou vůně bílých květů s nótami dřeva je těžce návyková…

Bioderma ABCDerm Cold Cream, 389 Kč

cold-cream-visage-t40ml

Říkám si: to co je vhodné pro děti, nemůže uškodit ani mě. Klasický zimní krém z dětské řady ABCDerm od Biodermy mě mile překvapil. Čekala jsem hutnou texturu, která bude pro dospělou pleť příliš těžkotonážní. Opak je pravdou. Bílý krém se lehce vmasíruje a nezanechává žádné stopy. Mažu s ním svého čtyřletého syna, jenž má velmi jemnou a citlivou pokožku, která má v mrazu tendenci okorat. Když ho namáznu ráno a večer, po neduzích není ani památky. Pomůže i na rozpraskané rty a ruce!

Institut Karité ESENCE Denní krém proti stárnutí pro normální a smíšenou pleť, Profimed, 1089 Kč

IK_ESENCE_denni_krem_smisena_plet

O bambuckém másle, které je hlavní ingrediencí tohoto luxusního krému, je známo, že hodně vyživuje pleť a hloubkově hydratuje. Je skvělou ingrediencí, ale je přece jen dost hutná. Bylo mi divné, že je hlavní složkou přípravku pro smíšenou pleť. Lehoučký krém ale přesně vychytává nerovnosti takové pleti, o čemž jsem se přesvědčila na vlastní kůži. Unikátní formule, bohatá na antioxidační vitamíny bambuckého másla omega mastné kyseliny a hnědé řasy čepelatky jedlé, už po několika dnech zpevňuje pleť a viditelně potlačuje známky stárnutí. Jsem z něj nadšená zejména přes den, kdy potřebuji nanést přes krém make-up – vůbec se nelesknu!

CLARINS Hydratační krém HydraQuench (Rich Cream Very Dry Skin), 939 Kč

Clarins

Když je pod nulou, potřebuji hodně výživný přípravek, abych nebyla zarudlá a neměla pocit, že se z mé pokožky stává struhadlo. Ještě nikdy mě v této situaci nenechal ve štychu tento super hydratační krém HydraQuench pro velmi citlivou a namáhanou pleť. Modrý kelímek  hloubkově hydratuje, rozjasňuje a dodává pocit pohodlí i v extrémních podmínkách. Zároveň ji také chrání před městským znečištěním, což velmi cením. Doporučuji ho také jako intenzivní noční péčí.

Foto: 123rf.com a archiv