V ateliérech, kde se na natáčí oblíbený seriál Cesty domů, bylo pořádně veselo! Slavil se totiž jubilejní 250. díl, a tak nemohli chybět nejen herci a režisér, ale i dort a litry sektu!

"Když jsme se tu před časem sešli a slavili natáčení stého dílu, říkal jsem, že seriálu přeju minimálně ještě jednu stovku. A dnes slavíme natáčení dvoustého padesátého dílu.  Řeknu to opět, přál bych Cestám domů ještě minimálně jednou tolik," nechal se slyšet režisér Jiří Adamec.

"Je hezké, že máme autory, kteří jsou schopni modulovat příběh tak, že je stále zajímavý, že jsme schopni najít herce pro jakékoliv role a že máme v České republice tak kvalitní herecký potenciál. Pokud toto všechno budeme stále mít, můžeme točit i nadále. A já věřím, že se tu zase za nějaký čas při oslavě pětistovky sejdeme," dodal s úsměvem.

"Seriálu bych přála, aby si udržel to skvělé obsazení i atmosféru, které má, protože i díky tomu se na každé natáčení opravdu moc těším. Na Cestách domů mě nejvíc baví ta dynamičnost, rozhodnost a zároveň klid při práci se štábem i s kolegy," řekla Veronika Freimanová, která hraje v Cestách domů soudkyni Simonu Kenigrovou.

Na oslavu přišli i její dva "osudoví seriáloví muži" – Alexej Pyško, který hraje plukovníka Mladého, a Milan Bahul, jenž má v seriálu roli jejího přítele a bývalého soudce Juraje Semeráda.

Oko Bahula navíc zdobil slušivý monokl, ten je ale součástí momentálního děje příběhu a nikoliv hercův vlastní, vyrobili mu jej maskéři. Na další díly seriálu si připil i Roman Zach a zástupci mladší herecké generace Vincent Navrátil a Radúz Mácha nebo Markéta Hrubešová a Ivan Jiřík.

Foto: Archiv FTV Prima