Chystáte se užít si Velikonoce? Veronika Freimanová (58) je letos tráví pracovně – zkouškami divadelní hry Kvartet v Divadle Bez zábradlí.

"Máme generálkový týden těsně před premiérou této hry, navíc pořád točím Cesty domů, takže teď nemám téměř žádný volný čas. Kdybych jej měla, obklopila bych se na Velikonoce svou rodinou, ale předtím bych se potřebovala asi 24 hodin pořádně dospat," smála se.

Ve hře ji diváci uvidí v úplně jiné podobě, než jako elegantní soudkyni Simonu, kterou znají z primáckého seriálu Cesty domů. Laskavá komedie britského dramatika a oscarového scénáristy Ronalda Harwooda se odehrává v luxusním penzionu pro vysloužilé operní umělce. Ti se alespoň na chvíli snaží zastavit nemilosrdný čas a vzkřísit střípek své bývalé slávy, když se rozhodnou zazpívat na koncertu k výročí Verdiho kvartet z Rigoleta.

"Můj tatínek byl operní režisér a já mám operu velmi ráda, uklidňuje mě a k tomuto umění mám čím dál tím větší respekt. Role vysloužilé operní pěvkyně je něco úplně jiného, než jsem doposud hrála. Cissy je člověk, který si žije ve svém vlastním světě, tak trošku blázínek," nechala se slyšet Freimanová.

Kromě ní ve hře zazáří také Zdeněk Žák, Jana Švandová nebo Rudolf Hrušínský, s nimiž se herečka na jevišti divadla často setkává a dohromady tvoří velmi sehranou partu. Jak to dopadne, uvidí diváci na premiéře už 28. dubna.

Foto: Herminapress.cz