Hvězda Ordinace v růžové zahradě Veronika Gajerová (50) málem doplatila na to, že je skvělá herečka. Zákeřnou vrchní sestru Zuzanu Pantoflíčkovou jí diváci věřili natolik, že si jí s rolí málem ztotožnili.

S touto rolí se sice rozloučila, Městská divadla pražská, tedy Rokoko a ABC, kde je Gajerová ve stálém angažmá, jí ale v tomto směru nenechají vydechnout a mají pro ní další parádní kousek.

Režisér Petr Svojtka totiž začal zkoušet komorní drama Kdo se bojí Virginie Woolfové, v jehož filmové verzi svého času zazářili Richard Burton a Liz Taylor.

"Jedná se takřka o ikonickou hru a je velká výzva se s tímto textem potkat. Nezabývá se jen partnerskými vztahy, ale má přesahy až k lidské existenci," nechal se slyšet režisér.

"Ačkoli se odehrává na přelomu 50. a 60. let v USA, nemůže se člověk při jejím čtení ubránit dojmu, že se odehrává dnes a tady, vůbec ji nezavál čas, je i nesmírně vtipná – byť je občas humor jízlivý a zlý. Navíc nový překlad jí dává zcela aktuální vyznění," dodal Svojtka.

Jednu z hlavních rolí svěřil právě Gajerové, kterou diváci znají nejen z Ordinace, ale i kultovního seriálu Sex ve městě, kde propůjčila hlas vyzývavé Samantě.

Kromě ní se ve hře Kdo se bojí Virginie Woolfové, která bude mít v Divadle Rokoko premiéru 15. března, objeví také Veronika Kubařová, Aleš Procházka a Viktor Dvořák.

Foto: Archiv