Herec Ondřej Vetchý získal čestný titul "Honorary Connoisseur" piva Pilsner Urquell, je z něj tedy oficiálně Čestný znalec tohoto piva. Stalo se tak během slavnostního vyhlášení výsledků soutěže o nejlepšího českého výčepního Pilsner Urquell Master Bartender.

Titul čestného znalce uděluje Prazdroj osobnostem, které nezávisle šíří dobré jméno plzeňského originálního ležáku u nás i ve světě.

"Jsem z Moravy a od malička jsem pil víno," řekl na pódiu Ondřej Vetchý. "Pak jsem přišel do Prahy, a protože jsem sparťan, chtěl jsem se nějak včlenit. A všichni pili Pilsner Urquell. Nebyl jsem na takovou kvalitu zvyklý, ale protože jsem sportovec, tak jsem trénoval. A ačkoliv ze sportu znám i zklamání, plzeňské pivo mne nezklamalo nikdy. A za to děkuji."

Oblíbený herec se s pořadovým číslem 62 zařadil ke společnosti významných čestných ambasadorů plzeňského piva ve světě. Mezi již dříve oceněné osobnosti patří například herec, scénárista a režisér Zdeněk Svěrák, režisér Miloš Forman, herec Jaromír Hanzlík či například hokejisté Martin Straka a Jaroslav Špaček.

Foto: Archiv