Herečka Tatiana Vilhelmová (35) se po mateřské pauze vrátila před kameru! Režisér Miroslav Krobot ji obsadil do hlavní role svého chystaného celovečerního debutu Díra u Hanušovic.

Hrdinkou příběhu mladé ženy, která namísto kariéry učitelky vede hospodu na malé vesnici, v níž se scházejí všichni obyvatelé, je Maruna v podání skvělé Vilhelmové. Žije na statku s mladší sestrou Jarunou, kterou si zahrála Lenka Krobotová a autoritativní matkou, již ztvárnila Johanna Tesařová.

Maruna si mezi několika místními neperspektivními muži aktivně hledá životního partnera. Film vypráví také příběhy několika dalších obyvatel, jejichž osudy se vzájemně proplétají a jeho děj je zasazen do horské vesnice kdesi v Jeseníkách. Z tohoto prostředí pocházejí i oba autoři scénáře Krobot a Lubomír Smékal, čehož při psaní patřičně využili.

Tatiana Vilhelmova_Lenka Krobotova_Dira u Hanusovic

"Náš film má několik inspirací. Například poetiku a vnitřní humor Akiho Kaurismakiho nebo bratří Coenů, ale nechali jsme se inspirovat i dílem bratří Mrštíků," nechal se slyšet Krobot.

Ve filmu dále hrají Ivan Trojan, Jaroslav Plesl, David Novotný, Lukáš Latinák, Hynek Čermák nebo Simona Babčáková. Poetika filmu Díra u Hanušovic vyžaduje špičkové herce a tak není divu, že Krobot obsadil převážně takové, které dobře zná ze spolupráce na divadle.

Miroslav Krobot_Johanna Tesarova_Dira u Hanusovic

Foto: Archiv