Přestože počasí ten den dětským akcím zrovna nepřálo, Charlottka (7) s Nellinkou (5) si užily parádní odpoledne. Zažily pohádkovou výpravu.

Výlety, které vymýšlí Ivana Gottová pro své dcery, jsou originální a dokonale promyšlené. Ne jinak tomu bylo na Den dětí, kdy se vypravila s holčičkama na školní výlet, který spoluorganizovala. “Paní učitelka žádala rodiče o tipy na společný školní výlet, tak jsem navrhla pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína, který navštěvujeme moc rádi,” prozradila moderátorka VIP zpráv FTV Prima.

starehrady 3

Majitelé Starých Hradů manželé Sukovi uspořádali pro celou Charlottčinu třídu a jejich sourozence pohádkovou výpravu za pokladem. Děti musely hledat tajné vzkazy od skřítků, čarodějnic, víl a čertů a plnit napsané úkoly. Na konci cesty je čekala truhla plná pohádkových dárečků  a starohradských suvenýrů přímo v dračí královské komnatě u dračího krále Rozumbradáka XVI.

starehrady 4

“Navštívili jsme také zámecké prohlídkové okruhy – zámecké pohádkové sklepení a hradní pohádkovou půdu. A děti viděly i novinku letošní sezóny, obří smaragdové draky,” dopnila Ivana.

starehrady 1

I přes nepřízen počasí se výlet vydařil. Děti budou doma při čtení Starohradských pohádek čaroděje Archibalda I. na pohádkový den ještě dlouho vzpomínat.

kniha mala

Více na www.starehrady.cz

Foto: Archiv Starých Hradů