Zatímco Richard Tesařík (67) si štědrovečerní stůl bez smaženého kapra neumí představit, jeho kolega Ondřej Soukup (62) spolu s přítelkyní Luciou Šoralovou dávají přednost jiné pochoutce.

"Není to výjimka ani pravidlo, ale prostě mám rád, když se mi na talíři objeví řízek z ryby, kterou jsem si chytil sám. Bohužel, už to nestihnu, ovšem žádný zásadní problém s tím nemám," nechal se slyšet Tesařík.

"Dáme si kapra z obchodu, k němu tradiční bramborový salát, rozbalíme dárky a možná vyrazíme o půlnoci na Rybovu Českou mši vánoční. Ale to jsou zatím jen plány, jak to bude doopravdy, se uvidí," nechal se slyše herec na neformálním posezení v zákulisí Divadla Kalich po představení muzikálu Mauglí.

Šoralová a Soukup se, na rozdíl od Richarda, na kapří štědrovečerní radovánky nechystají. "Tuhle rybu nemusíme. Dáme si lososa, jako polévku kapustnicu případně i klasicku rybí, ale jinak bude vše, jako v jiných rodinách," nechali se slyšet.

"Stromeček, salát, dárky a hlavně si užijeme druhé Vánoce s naší dcerou Rebekou. Moc se těšíme," prozradila Lucia. Zato Jiří Korn se ke „zpovědi“, jak on bude trávit Vánoce přemluvit nenechal.

Ne snad proto, že by se chtěl dělat tajemným mužem, ale z mnohem prozaičtějšího důvodu. Okamžitě po představení a odlíčení spěchal do Divadla Hybernia, kde vystupoval v rámci charitativního programu.

Foto: Herminapress.cz