Najít řasenku, která by vám stoprocentně vyhovovala, je běh na dlouhou trať. Typů kartáčků je totiž na trhu nepřeberné množství a každý z nich se hodí pro úplně jiný účel. S naším přehledem si můžete vhodný typ řasenky vybrat mnohem snáze.

Natáčecí: ASTOR Big & Beautiful BOOM! Curved, 229 Kč

natáčecí

Jsou vaše řasy rovné a nepoddajné jako hřebíky a každý nános černé barvy na tento nedostatek ještě více upozorní? Buď vám pomůžou speciální kleštičky na řasy, nebo tvarovací řasenka se speciálním zahnutým kartáčkem do obloučku. Právě ten řasy krásně nadzdvihne a barva s příměsí fixačních látek je hned zafixuje do požadovaného tvaru.

Prodlužovací: Maybelline Illegal Lenght Mascara, 249 Kč

prodlužovací

Na krátké a slabé řasy vyzraje prodlužovací mascara. Pomůže nejen úzký aplikátor s kratšími štětinkami, ale také speciálně upravené složení černé barvy. Hitem posledních několika sezón jsou takové, jež obsahují mikro vlákna, která se přirozeně přichytí na vaše vlastní řasy, a tak přidají dobrých pár milimetrů délky navíc. Illegal Lenght je přímo zázračná!

Na objem: Lumene Blueberry Volume Mascara, 299 Kč

objem

Aby řasy vypadaly o něco hustší a výraznější, je potřeba zvolit kartáček hustě posázený štětinkami, na nichž se udrží větší množství barvy. Dostane se i na tu nejtintěrnější řasu a opticky vykouzlí dechberoucí objem. Štětinky by měly být spíš kratší, jako u Blueberry Volume Mascary, jež je navíc z větší části složená z přírodních látek.

S dvojím efektem: MAC Haute and Naughty Too Black Lash, 590 Kč

dvojí efekt

Pokud chcete sem tam vzhled vašich řas obměnit, sáhněte po řasence, jež se dá použít hned na dva různé způsoby. Protože má Haute and Naughty Too Black Lash dvoupatrový aplikátor, dopřeje přirozený look díky prvnímu kroku a dramatičtější plný objemu v druhém. Sice to vypadá složitě, ale v reálu je používání velmi snadné!

Motýlí efekt: L´Oréal Paris False Lash Wings Mascara, 399 Kč

motýlí křídla

Chcete, aby se vaše řasy smyslně třepetaly jako motýlí křídla? Potom zaměřte svou pozornost na strukturu kartáčku. Zvýraznění řas vnějšího koutku oka vykouzlí například jarní novinka False Lash Wings, která přichází s jedinečnou asymetrickou technologií. Na první pohled může kartáček působit netradičně, ale už při prvním vyzkoušení oceníte snadnou aplikaci a neodolatelný pohled.

3v1 (natočení, objem, prodloužení): Gabriella Salvete D´AMORE, 169 Kč

3v1

Chcete-li všechny benefity v jednom kroku, nemusíte kombinovat tři různé řasenky! Stačí jedna jediná. Nová řasenka D‘AMORE s unikátním plastovým kartáčkem se o vaše řasy dokonale postará. Každou řasu zvlášť zahalí do černého barvy, prodlouží, zvýrazní a natočí. Barvy zůstanou precizně oddělené, bez žmolků a slepování, a především dokonale tvarované.

Efekt umělých řas: YSL Mascara Volume Faux Effet Cils Baby Doll, 750 Kč

umele rasy

Toužíte po retro řasách á la Twiggy, ale nezvládáte lepení umělých? Pak vás určitě nadchne Mascara Volume Effet Faux Cils Baby Doll. Zvětšuje opticky oči díky inovativní struktuře svého aplikátoru. Střídají se v něm silné štětinky s širokými rozestupy, které perfektně obtáhnou a zvětší řasy, s jemnějšími štětečky bez rozestupů, které zvýrazní i ty nejkratší, jednu po jedné, od konečků po kořínky. Výsledek? Objem, který bude dokonale vyhovovat přáním každé ženy, která by chtěla přirozenou cestou dosáhnout efektu umělých řas.

Na dolní řasy: Clinique Bottom Lash Mascara, 410 Kč

na dolní řasy

Líčení spodních řas je pro většinu z nás oříšek, protože se barva skoro vždycky obtiskne pod oční víčko. Existuje však vychytávka, která tento problém hravě vyřeší. Mikro-mini kartáček, který v řasence Bottom Lash Mascara nabízí zatím jen Clinique, je jeden z nejmenších na trhu, ale při zvýraznění malinkých a jemných dolních řas odvede tu nej práci. Jedinečně přesný aplikátor spodní řasy dokonale a výrazně nalíčí a vytvoří přirozeně intenzivní look.

 

Foto: Archiv