Bylo to bolestné loučení! Po bezmála deseti letech zpěvačka Aneta Langerová (27) končí coby patronka nadačního fondu Světluška, který pomáhá nevidomým.

"Světluška se dostala do určitého milníku a po dlouhých diskusích jsem zjistila, že na její budoucí směřování máme s Nadačním fondem Českého rozhlasu rozdílné názory," nechala se slyšet.

"Je to velmi těžké a bolestné rozhodnutí, se kterým se budu ještě dlouhý čas smiřovat, ale vím, že někdy je nutné odejít pro dobro věci. Cítím morální povinnost přenechat své patronství někomu dalšímu," vysvětlila Langerová, která s fondem spolupracovala od roku 2005.

"Děkuji všem, kteří se se Světluškou spojili a pomáhali jí realizovat její projekty, známým osobnostem, dárcům a samotným nevidomým, kteří mě mnohému naučili," řekla.

"Můj dík patří hlavně Martině Kaderkové, bývalé ředitelce nadačního fondu, že mě před několika lety k této spolupráci přizvala, že postavila Světlušku na vlastní nohy a vdechla jí život," rozzářila se Aneta.

"Přeji Světlušce, ať i nadále naplňuje svůj úděl, pro který byla stvořena. Ať zůstane pevnou oporou nevidomým, ale ať dodává odvahu i lidem vidícím," dodala zpěvačka.

 

Foto: Herminapress.cz a Martina Kaderková