„Není mi líto utrácet peníze za přípravky na vlasy,“ říká Česká Miss Gabriela Franková. Její od přírody kudrnaté vlasy totiž dostávají zabrat nejen díky povinnostem, které má jako letošní královna krásy.

Dvacetiletá studentka z Brna se narodila s kudrnatými vlasy, nadšená z toho ale není. „Raději bych měla rovné vlasy, takže se je snažím pořád narovnávat,“ přiznává Gabriela. Pomáhají jí v tom různé přípravky a žehlička na vlasy, která je v tomto ohledu prý skvělým pomocníkem. Jenže když se používá často, je to na vlasech vidět, takže zase potřebuji další pomocníky, které případné škody napraví. Za stav Gábininých vlasů tedy nemůže jen ona sama, ale také akce, které musí absolvovat a na kterých musí samozřejmě skvěle vypadat. Nedávno její kadeřnice sáhla kvůli ozdravení vlasů po nůžkách.

„Dennodenní zátěž je znát, a tak jsem byla nucena vlasy o deset centimetrů zkrátit, byly už vážně v hrozném stavu. Neumím si však už představit, že bych jim nedopřávala péči v podobě různých olejíčků a masek. Naučili mě to v salonu Franck Provost, kam chodím a kromě toho také různé triky, jak si vlasy sama upravit, když nemám čas přijít k nim,“ říká Gábina.

Oblíbený salon navštívila naposledy v Karlových Varech, kam o víkendu přijela na party konanou v rámci letošního filmového festivalu. Po dlouhé době na něm neměla žádné pracovní povinnosti, ale užila si ho jako host. „Jdeme se na něj s holkama jenom bavit, za což jsem hrozně ráda. Party je  je pojata a la Tim Burton, což je celosvětově známý režisér, takže jsme podle toho také učesané a oblečené do černobílé kombinace. Ten klobouček bych si asi normálně neoblékla, v civilu nejsem moc odvážná, ale takhle v rámci nějaké party si extravaganci ráda užiju,“ uzavírá kráska.

Foto: Herminapress