Na tradici kdysi slavného a oblíbeného prvorepublikového žánru kabaretu a burlesky se snaží navázat zcela nový koncept VIVA CABARET! Cílem projektu je představit pražskému publiku program plný šarmu, elegance, noblesy, sofistikovaného humoru, hudby, dobrého jídla a pití. 

„Vítejte v kabaretu! Prožijte spolu s námi noblesu zábavy prvorepublikové Prahy, kdy se v kabaretních podnicích setkávala „ smetánka“ tehdejší doby. Kde v jednom sále spolu diskutovali politici s podnikateli i umělci, kde tanečnice a lehké múzy okouzlovaly publikum, kde dámy předváděly své vznešené róby, kde prim hrály šperky a luxus, kde se uzavíraly významné obchody a především, kde se lidé výborně bavili. Kde lidé jedli, pili a tančili. Dlouhé večery plné inspirativních setkání a citlivé zábavy se často protáhly až do ranních hodin. Přinášíme Vám VIVA CABARET! No. 1 - elegantní a sofistikovaný způsob zábavy!“

První večer VIVA CABARET! se uskuteční v úterý 28. května 2013 od 20.00 hodin v Sále Boccaccio v Grand Hotelu Bohemia v Praze. Hosté si budou moci vychutnat komplexní zážitek, neboť v programu VIVA CABARET! No.1 se spojí promyšlené elementy kultury, zábavy a gastronomie na vysoké úrovni.

VIVA CABARET!

Svůdné tajemství úterní noci Tématem celého večera je logicky touha, láska, fantazie a sofistikovaná erotika (ale ve vší počestnosti!), a to nejen v rámci programu, ale také speciálního menu. Kulinářský zážitek v podobě pětichodového menu založeného na kombinaci afrodiziakálních ingrediencí jen podtrhuje celkový náboj akce. Servírování jednotlivých chodů se prolíná s bohatým programem plným překvapení.

Na programu se podílejí přední čeští umělci, např. Martin Zbrožek, Petr Klimeš, Jana Epikaridis a další. Hvězdou večera jistě bude okouzlující profesionální tanečnice z Německa, Orphelia de Winter.

Díky propojení těchto prvků, včetně vystoupení prvotřídních umělců, aspiruje VIVA CABARET! No.1 nejen na titul „společenská událost sezóny“, ale také konečně na skutečný návrat žánru.

Prvorepublikový genius loci Pro projekt byl zcela záměrně vybrán exkluzivní prostor sálu Boccaccio v podzemní části Grand Hotelu Bohemia z roku 1927. Neobarokní mistrovské dílo z mramoru, zlata a křišťálu se stalo ihned po otevření jedním z nejoblíbenějších míst společenského života pražské smetánky. Každý den se zde pořádaly "Čaje o páté" nebo "Taneční večery - Soirée dansantes", později večer a v noci se Boccaccio měnilo v luxusní pánský noční klub Za zábavou sem pravidelně mířily osobnosti jako Jan Masaryk (ministr zahraničí) nebo velvyslanec USA v Praze. „Ve společnosti krásných žen, šumivého vína a kubánských doutníků se diskutovalo o obchodu, dělala se politika a byla uzavírána přátelství.“ 

GRAND HOTEL BOHEMIA, 2011 Praha

Foto: Archiv