Vlasy jsou naší nejviditelnější a tedy i nejdůležitější vizitkou. Musejí být zdravé, upravené a ideálně trendy. Jak o ně pečovat, aby byly krásné a čeho se naopak vyvarovat? Na vaše dotazy odpovídá kadeřník Filip Gregor.

Mám krátké vlasy a chtěla bych je mít stylově upravené. Co je teď in? Záleží na typu střihu. Velmi trendy jsou ostré a čisté linie, krátké ofinky, podstříhané nebo podholené boky a sekce vzájemně nenapojené.

Jak stylovat velmi jemné vlasy? Mé jsou tak jemné, že nepomáhá ani silná fixace. Když si je chci navlnit, ať už použiji žehličku nebo natáčky, vždy po pár minutách je mám zas úplně rovné. U velmi jemných vlasů je důležité používat kvalitní produkty, které vlasům dodají potřebný protein a tím je posílí. Stejně tak důležité jsou i stylingové produkty, které napomáhají větší výdrži účesu. Určitě bych se vyhnul těžkým produktům na bázi vody, které dodávají hydrataci, jako např. oleje, séra, apod.

Moji pětiletou dcerku po jakémkoli šamponu svědí hlavička. Vyzkoušely jsme už řadu dětských šamponů, ale žádný se neosvědčil. Existuje nějaký dobrý a zároveň šetrný, po kterém ji hlava svědit nebude? Doporučuji šampony, jenž neobsahují těžké chemikálie, jako např. sulfáty, parabeny, minerální oleje, které jsou obsažené v běžných produktech na vlasy a výrazně iritují pokožku. Dále bych dbal na opravdu důkladné vyplachování šamponu a jiných produktů z vlasů. Zvážil bych i použití speciálních sprchových baterií, které odfiltrují z vody chlor a jiné těžké látky, které mohou mimořádně citlivé jedince dráždit.

Co dělat, aby se vlasy tolik nemastily? Maštění lze omezit používáním objemových řad, které vlasy mírně vysušují. Také pomáhá barva anebo melír – vysušením vlasů u pokožky se maštění omezí až do doby, než barva zase odroste.

Jakou péči zvolit pro suché a lámavé vlasy? Důležité je používat kvalitní hydratační péči, být co nejšetřrnější při česání (rozčesávat od konečků po kořínky), nedrhnout vlasy po umytí ručníkem, ale pouze zabalit do turbanu, používat produkty chránící vlasy před teplem, po finální úpravě použít olej který zacelí konce a bude je chránit před dalším poškozením. Oleje jsou důležité obzvláště v zimním období.

Více o odborníkovi:

FILIP_GREGOR_20130401_0770-Edit

Filip Gregor již pátým rokem úspěšně provozuje vlastní kadeřnický salón, nesoucí jeho jméno, Filip Gregor Hair Design, na pražských Vinohradech. Za 10 let praxe má za sebou velké množství rozličných školení od firem L’oreál, Wella a dalších. Absolvoval akademii Roberta Starého v Praze a také prestižní londýnskou akademii TONI&GUY.