Herec a muzikant Vojta Dyk (28) není žádné "ořezávátko"! Při natáčení nového filmu Alice Nellis Andělé se po Praze proháněl na střeše auta. O dublérovi přitom nechtěl ani slyšet.

"Jsem dokonale připoután, takže to není nic nebezpečného, naopak. Jízdu si užívám, je to něco jako když jedete v kabrioletu, i když, pravda, se to někomu může zdát nebezpečné," nechal se slyšet Dyk, kterého si režisérka pro jeden ze svých snímků vyhlédla už před časem.

"Je to výborný herec, hraje anděla a tato role mu sedí. Zvládá všechny její záludnosti bez problémů, stejně jako další dva andělé, Marian Labuda a Vladimír Javorský," prozradila Nellis.

Ve svižné story na motivy bestselleru Michala Viewegha o lidech, andělech a umírání, jak je neoficiálně film označován, si zahrají i další známí herci jako Zuzana Bydžovská, Eliška Křenková, Klára Melíšková, Václav Neužil, Zuzana Kronerová nebo Bolek Polívka.

Ten si střihl roli obyčejného smrtelníka. "Anděla mi nenabídli, asi na něj moc nevypadám, ale nestěžuji si. Roli jsem přijal hned po přečtení scénáře, který mě hodně zaujal. Ani minutu jsem proto neváhal," uvedl Polívka.

Foto: Herminapress.cz