Kdo se letos stane nejlepším zpěvákem a získá zlatého slavíka? I vy můžete ovlivnit dění a hlasovat v hudební anketě. Slavnostní vyhlášení tradiční hudební ankety se koná v sobotu 29. listopadu večer ve Státní opeře. 

Dění ze slavnostního galavečera bude v přímém přenosu vysílat TV Nova a celým večerem vás provede Libor Bouček. Na galavečeru vystoupí Lucie Bílá, Karel Gott, Hana  Zagorová, Eva Pilarová a další hvězdy.

Za hlasování ani koruna navíc! Hlasovací SMS nejsou od letošního roku zpoplatněny vyšší sazbou, tak jako u většiny ostatních anket a soutěží.  Kdo pošle hlas do ankety zaplatí za SMS naprosto stejnou cenu, jako když posílá SMS třeba svým kamarádům. Kdo má v rámci paušálu nějaké SMS zdarma, bude hlasovat zdarma. Důvod je ten,  že stále více mobilů má blokované tzv. premium SMS, tedy čísla začínající devítkou, za které se platí víc.

Audit výsledků Aby organizátor zamezil spekulacím a zpochybňování výsledků, nechá letos sečtení došlých hlasů zkontrolovat renomovanou auditorskou firmou. Nezávislá auditorská firma SUSS Consulting posoudí, zda byly do sčítání zařazeny všechny došlé hlasy a zda byly řádně sečteny.

Cena za nejstreamovanější českou skladbu Další novinkou je jedna nová cena, která bude udělena ve spolupráci s českou pobočkou IFPI. Cena za legálně nejstreamovanější  českou píseň na internetu.

Nebude udělena cena Skokan roku Podle názoru mnoha hudebních odborníků,  tato cena již nevypovídala přesně o tom, co se na hudební scéně děje.

Hlasování v anketě Stejně jako v předchozích letech se bude hlasovat zasláním SMS z mobilního telefonu a prostřednictvím elektronického hlasovacího formuláře na adrese slavikmattoni.seznam.cz.

Na slavnostním vyhlášení výsledků budou předány tyto ceny: Zlatí, stříbrní a bronzoví slavíci v kategorii Zpěvačka, Zpěvák a Hudební skupina; Cena Absolutní slavík; Cena Objev roku; Cena Slavíci bez hranic (nejoblíbenější slovenský interpret v ČR); Cena pro nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls; Cena za legálně nejstreamovanější skladbu na internetu; Hvězda internetu.

Hlavní výhra dovolená Jeden z hlasujících vyhraje letecký zájezd pro dva, dle vlastního výběru, do klubového hotelu na Menorku, do Řecka, Turecka nebo Bulharska od CK Alexandria.

Foto: Archiv