Herec a hudebník Ondřej Brzobohatý (31) je veselá kopa! Na vlastní kůži se o tom nedávno přesvědčili všichni, kdo přišli na 60. reprízu muzikálu Mauglí do Divadla Kalich.

Nikoliv náhodou byl osloven, aby se ujal role kmotra CD s hudbou z uvedeného muzikálu. Ten začíná promluvou vypravěče, kterou načetl právě Ondřej.

Brzobohatý proto odvyprávěl svůj text poprvé živě na jevišti a překvapeným divákům suverénně tvrdil, že ho chodí osobně předčítat do zákulisí na každé představení.

"Jednou nám s Gábinou (Gábina Osvaldová, textařka - pozn. red.) Ondra předváděl, jak umí napodobit charismatický hlas Dona LaFontaina. Když pak Gábinka napsala úvodní slova představení, napadlo ji, že je nemůže namluvit nikdo jiný než český LaFontaine," smál se Ondřej Soukup, který je autorem hudby.

Američan Don LaFontaine, přezdívaný Hlas Boží, namluvil tisíce upoutávek na hollywoodské filmy, jeho hluboký úchvatný hlas je dostatečně dobře známý i z českých kin.

Slavnostní představení muzikálu Mauglí odehráli např. Jiří Korn, Lucia Šoralová, Richard Tesařík, Vladimír Marek, Petr Kolman, Brigita Cmuntová, Jiří Zonyga, Juraj Čiernik a další.

Foto: Herminapress.cz