Vzpomínáte si na reportáž o cestě za prameny metaxy, o které jsme nedávno psali? Podobný zážitek si můžete dopřát  i vy, tedy pokud budete mít štěstí ve hře… 

  1. listopadu byla na stránkách www.12hvezdicek.cz totiž spuštěna aplikace s názvem Po stopách Metaxa mastera Costase Raptise. Během tří týdnů, kdy bude probíhat, se můžete zaregistrovat na stránkách Metaxy na Facebooku a vyzkoušet si, jaké to je vybírat ty nejlepší ingredience a kombinovat je tak, aby vznikl dokonale jemný nápoj s kapkou řeckého slunce – prémiová dvanáctihvězdičková Metaxa. Graficky propracovaná aplikace vás v několika krocích zavede do míst, odkud nápoj pochází, a nechá vás nahlédnout do tajů výroby. V průběhu dobrodružné cesty musíte splnit úkoly a získat cenné body. Ty vám pak mohou zajistit jednu, z celkem 325 cen, přičemž hlavní výhrou je návštěva (to celé pro dvě osoby) House of Metaxa v Athénách a osobní setkání s Costasem Raptisem.

Metaxa_12_lahev_krabice

Metaxa master Costas Raptis se v průběhu let podepsal pod řadou produktů této značky, kromě Metaxa Private Reserve, je to právě také Metaxa 12*, která symbolicky korunuje hvězdnou řadu. Metaxa za svou charakteristickou jemnost vděčí vyzrálým destilátům, nenapodobitelná chuť je pak přisuzována aromatickým muškátovým vínům, která se pěstují na ostrově Samos v Egejském moři. Tato stará ušlechtilá odrůda, oblíbená pro své výrazné aroma již od starověku, je pěstována na malých a často těžko přístupných terasovitých vinicích, kde se hrozny i dnes ručně sbírají a obstarávají. A je to právě Metaxa 12*, která odhaluje jedinečný talent Metaxa Mastera a jeho schopnost a odhodlání vždy nabídnout nejvyšší kvalitu. Vinný destilát zrající v dubových sudech po dobu 12 let a pečlivě vybrané hrozny muškátových vín propůjčují nápoji typický jantarový lesk, který v sobě zachycuje dotek řeckého slunce. Jiskrný a výrazný buket vytváří bohaté aroma sušených květů a středomořských bylin. Chuť je protkána lahodnými tóny čokolády a karamelu s náznakem pomerančové kůry. Nu, není to velké lákadlo?

Foto: Archiv