Když se tak proplétáte všedními dny, toužíte často po něčem výjimečném. Často také hledáte důvody, proč si něco nevšedního smíte dopřát. Zkuste se více odměňovat…, bude se vám lépe žít!
Dobré pití mezi takové malé odměny bezesporu patří. Pokud jde o to najít si něco skutečně výjimečného, můžeme vám hledání usnadnit. Tuto podmínku totiž jednoznačně splňuje produkt oblíbené značky Jameson – Jameson Select Reserve.
Pokud patříte mezi milovníky destilátů, Jameson Whiskey určitě dobře znáte. Jako nejprodávanější irská whiskey na světě má Jameson mnoho příznivců. Právě pro ně a možná také proto, aby se jejich počet ještě rozšířil o ty největší fajnšmekry, přišla značka s výběrem, který se vyrábí zcela unikátním procesem a jen jednou za rok. Výsledkem je super prémiová whiskey nejvyšší kvality, která je v každém baru vzácností.
Ptáte se, jak poznáte rozdíl na jazyku? Jednoduše. Má plnější, sladší chuť a je opravdu lahodná. Než ovšem destilérka dospěje k tomuto výsledku, dá to skutečně hodně práce. Jameson Select Reserve je stařená irská whiskey, která zraje ve 2x vypálených dubových sudech po bourbonu (tzv. black barrels) a sudech po sherry. Jde o unikátní mix whiskey z rukou Master blendera, jejíž některé složky se vyrábí exkluzivně a pouze jednou za rok.
A jak si tuto lahůdku nejlépe vychutnat? Zkuste ji samotnou při pokojové teplotě. Tak v ní nejlépe najdete jemné tóny ovoce, vanilky a dřevité kořeněnosti. Česká ambasadorka značky Jameson Lucie Poláková přidává tip, jak nejsnadněji jednotlivé podtóny rozpoznat:
„Napijte se whiskey, nechte ji zhruba 3–5 vteřin poválet na jazyku a polkněte. Napijte se podruhé, protože napodruhé budou vaše chuťové buňky reagovat lépe – pootevřou se a rozpoznáte chutě jednodušeji. Hledejte jemné tóny charakteristické pro pot still whiskey, se silnou příchutí exotického ovoce, konkrétně papáji, nektarinek, sušených meruněk či manga. Rozpoznáte příchuť vanilky, která pochází ze zrání v bourbonovém sudu. Závěr whiskey bude dlouhý, s příjemným dotekem dřevitosti, které whiskey přináší právě zrání v dubových sudech.
Foto: Archiv