Pokud nevěříte, že můžete zhubnout a posílit své tělo za pouhých 20 minut týdně, tak tady je důkaz. Představíme vám novou technologii cvičení, která je 18krát efektivnější než cvičení v posilovně, proto dokáže s minimálním úsilím hotové zázraky.

Snižuje hmotnost, zmirňuje celulitidu, zlepšuje držení těla, posiluje pánevní dno (například po porodu) a v neposlední řadě aktivuje krevní a lymfatický systém.

Technologie EMS (Elektrická Stimulace Svalů) byla původně využívána pro kosmonauty, kterým po dlouhých týdnech bez gravitace atrofovalo svalstvo, mnozí z nich se téměř nebyli schopni po návratu postavit na ochablé nohy. EMS pracovala za ně. Poté se tato metoda přenesla do lázeňství jako nástroj rekonvalescence a nyní ji nově můžete vyzkoušet i vy!

Tato forma tréninku je postavena na elektrických impulzech v řádech miliampérů, které jsou vysílány do devíti základních svalových skupin a ty díky tomu pracují najednou. Žádný strach, není to nic nebezpečného, ba dokonce ani nepříjemného. Cvičení posiluje jak vnější, tak vnitřní svaly, tudíž při tréninku zapojíte až 90% svalstva. Sílu samotného impulzu si s pomocí trenéra můžete regulovat sami. Hodnota impulsu závisí čistě na tom, kolik zkrátka sami unesete.

image005

Obrovským benefitem není jen čas, který díky pouhým 20 minutám samotného cvičení ušetříte oproti klasické posilovně, ale velmi příjemné je i to, že do studia si nemusíte brát tenisky, cvičební úbor nebo ručník a sprchové mýdlo. Jak řekla moje kamarádka Radka, když mě do fitness Bodytec poprvé pozvala: „Stačí ti jen gumička do vlasů a hřeben.“ Měla pravdu. Můžete si třeba odskočit místo oběda z práce. Posiluje se na boso a ve funkčním prádle – tedy v krátkých elastických kalhotách a tričku, které na místě dostanete, stejně jako iontový nápoj před tréninkem a proteinový doping po cvičení. Vše je v ceně lekce.

Moje zkušenost Hned po příchodu do komorního microstudia (je určeno maximálně pro dva cvičící s trenérem), se mne ujala sympatická trenérka Pavlína. Dostala jsem funkční prádlo, které jsem si v osobní šatně měla dle instrukcí obléknout na holé tělo. Potom jsem si vzala vestu a přes stehna, hýždě a ruce připevnila pásy na suché zipy. Ty jsou lehce navlhčené vodou, aby vodily elektrické impulzy. Přiznám se, že jsem začala být trochu nervózní, obzvlášť když trenérka k vestě připevnila kabel podobný tomu od našeho DVD přehrávače. „Opravdu se není čeho bát,“ uklidňovala mě s úsměvem a vysvětlovala, co bude následovat. Nejprve jsme společně navolily sílu impulzů do jednotlivých partií, tak aby mi to nebylo nepříjemné a potom jsme začaly s klasickými jednoduchými cviky posilující různé části těla. Impulzy přicházely s výdechem do všech devíti pokrytých partií v pravidelných intervalech po několika sekundách. Pavlína mi vždy v klidové fázi ukázala další cvik, který jsem s impulzem zopakovala. Cvičení bylo opravdu jednoduché, pomalé a i když nemám žádnou fyzičku, zvládla jsem ho snadno. Příště bych se nebála vzít sebou i svoji vitální babičku.

Pokud vám není sympatická posilovna plná lidí, pokud jste časově vytížení nebo vás dlouze cvičit prostě jen nebaví, tak Bodytec je určen přesně pro vás.

1b

Více info najdete na: www.bodytec.cz

Foto: Archiv