Bývaly doby, kdy šla herečka Ivana Andrlová (52) z role do role. Podnájemníci, Dopis psaný španělsky nebo třeba pohádky Princové jsou na draka a Co takhle svatba, princi?. Devadesátá léta ale pro bývalou manželku Ivana Vyskočila znamenala strmý ústup ze slávy.

Rolí bylo čím dál méně, a tak se Andrlová začala věnovat dabingu. Nutno říct, že v této oblasti rychle slavila velké úspěchy.

Zazářila například v seriálu Ally McBealová, kde propůjčila hlas hlavní hrdince, herečce Calistě Flockhart. V roce 2001 byla dokonce odměněna Cenou Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu.

"Tuhle práci jsem měla moc ráda. Byla dost náročná, ale našla jsem se v ní a bavila mě," zavzpomínala s odstupem času Andrlová.

I po tomto úspěchu ale přišla ledová sprcha. "Smutným paradoxem je, že poté, co jsem tu cenu dostala, mi žádná další nabídka nepřišla," svěřila se v Prostřeno VIP svým spolustolovníkům.

Všechny nabídky seriálových tvůrců kdysi obsazovanou herečku míjely. Kdysi obsazovaná herečka se tak v hledáčku médií i fanoušků objevila tak maximálně skrze svoje, ne vždy povedené, outfity, když si někam vyrazila se svou dcerou Míšou.

Až s natáčením Sanitky 2 pod taktovkou Filipa Renče se vše začalo obracet k lepšímu. Andrlová dostala jednu z rolí a na obrazovce zazáří po boku Dagmar Havlové, Jaromíra Hanzlíka nebo Pavla Zedníčka.

Andrlova-Zednicek

Foto: Herminapress.cz