Pohnuté životní osudy Terezy Pergnerové (39) by bezesporu vydaly na knihu. Nechyběly by kapitoly jako komplikovaný vztah s otcem, drogy, boj o syna, ale i talent, moderátorský Olymp, bezprostřednost a schopnost empatie.

Už od začátku to vypadalo, že je "odsouzena" k úspěchu! Umělecky podnětné prostředí, kdy se díky otci, textaři Eduardu Pergnerovi setkávala s předními českými hvězdami spolu s přirozeným talentem, pohotovostí a inteligencí byly u zrodu moderátorské hvězdy.

Začínala v rádiu Golem, ze kterého kroky Pergnerové vedly až do USA, kde pro Českou televizi uváděla hitparádu MC 1. Konzervatoř sice nedokončila, ale v kariérním postupu jí to nezabránilo. Přišlo angažmá v nováckém Esu a z Pergnerové se stala star!

Mladí ji milovali, zatímco jejich rodiče legendární pozdrav Čágo, belo, šílenci nenáviděli. Dokázala pobláznit davy, rozdávala dobrou náladu a úsměvy na všechny strany.

"Vydělávala jsem velké peníze. To, co mnozí nevydělali ani za rok dva, já měla za tři měsíce," zavzpomínala s odstupem času Tereza. Ruku v ruce s tím ale přišla únava, "vyšťavenost", jenže Pergnerová chtěla být stále tou vysmátou a energickou dívkou. Přišly první experimenty s drogami, kvůli nimž pak v Esu měla "nucené" prázdniny.

Pergnerova Tereza

Zatímco se propadala stále hlouběji do drogového pekla a utrácela našetřené peníze s pochybnými kamarády, nabídky k práci nepřicházely. Nafotila erotické snímky, otěhotněla, ale syna Samuela vyměnila za heroin, na němž už tehdy byla závislá. Snad až smrt milovaného otce v roce 2001, s nímž měla vždy dost komplikovaný vztah, jí pomohla otevřít oči.

V roce 2003 úspěšně dokončila léčbu a po letech drogových eskapád se pomalu začala vracet do normálního života. Přišla nabídka z Frekvence 1, ale ten pravý comeback zažila až s první řadou Vyvolených. Všichni, kdo už nad Pergnerovou zlomili hůl, se nestačili divit. Perfektně připravená, usměvavá a empatická Tereza vyškolila všechny, kdo ji poslali do propadliště dějin.

V roce 2008 se jí narodila dcera Natálie, kterou má s přítelem Jiřím Chlebečkem. Jejich vztah před časem prošel krizí, ale vypadá to, že ji nakonec pár zvládnul.

Pergnerová si zahrála i v seriálu Ordinace v růžové zahradě. "Nezdržela se moc dlouho, ale to škoda, protože má rozhodně talent," nechal se slyšet jeden z jejích kolegů. Na Nově pak moderovala reality show Farma a nyní podle všeho nastoupí i do dalšího pokračování Vyvolených. A jistě obstojí i tentokrát!

Foto: Herminapress.cz