Richard Müller (52) na sebe může být pyšný! Slovenský zpěvák, který slaví velké úspěchy i v Česku, se dokázal poprat s nástrahami showbyznysu i vážnými osobními problémy.

V 80. letech patřil mezi nejoblínenější zpěváky. Jeho hity jako Tlaková níž nebo Po schodoch tehdy zněly celým Československem.

Charizmatický zpěvák se chytil i po sametové revoluci, kdy celá řada hvězd a hvězdiček, které se za minulého režimu hřály na výsluní popularity, skončila v propadlišti dějin. Díky spolupráci s Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem jeho písničky opět zněly éterem.

Se slávou ale přišly i nebezpečné svody, které prostředí showbyznysu nabízí. Müller si začátkem 90. let začal "vypomáhat" zakázanými substancemi. A zatímco ze začátku mu drogy spíše dávaly, postupem času mu pořádně zkomplikovaly soukromý život i kariéru.

"Vybraly si dost krutou daň," nechal se s odstupem času slyšet zpěvák, který kvůli nim přestal zvládat práci a svým fanouškům nejednou připravil nepříjemné překvapení, když vystupoval "pod vlivem".

S drogami bohužel u Müllera nastoupily také deprese, které naštěstí začal včas léčit, stejně jako svou závislost, s níž se nakonec popral. Štěstí se na něj usmálo i v osobním životě. Po rozchodu s Ivou Bittovou si našel novou přítelkyni Vandu Wolfovou, která mu před pár lety porodila syna Markuse, a zpěvák se tak stal čtyřnásobným otcem.

O tom, že je nyní Müller ve skvělé formě, se mohou jeho fanoušci už brzy přesvědčit. Zpěvák plánuje velké turné Hlasy, které odstartuje 14. září na zámku Nový Světlov a vyvrcholí 13. listopadu v Bratislavě.

hlasy

Foto: Herminapress a archiv