Životní peripetie známé herečky Reginy Rázlové (66) by vydaly na knihu. Dost možná bych jich ale bylo hned několik!

V 70. a 80. letech byla na vrcholu. Patřila mezi vyhledávané herečky a celý svět jí ležel u nohou. Zlí jazykové sice poukazovali na fakt, že jejím otcem byl předseda vlády ČSSR Stanislav Rázl a mluvili dokonce o protekci, ona sama si s tím ale těžkou hlavu nedělala a hřála se na výsluní.

Po roce 1989 jí ale politická kariéra jejího otce stála místo! Právě ona měla údajně stát za vyhazovem z Národního divadla, po němž pro ni nebylo lehké najít si práci. Živila se jako uklízečka nebo pracovnice v lahůdkách.

Poté, co se začala angažovat ve společnosti Skloexport, to chvíli vypadalo, že se začíná blýskat na lepší časy. Zdálo se, že se v podnikání našla a že kapitolu herectví už jednou pro vždy, byť s těžkým srdcem, uzavřela a jde dál.

Přišla ale další rána! V roce 1998 byla zadržena policií kvůli zneužití informací v obchodním styku a škodě za bezmála 400 miliónů korun. Podle obžaloby se měla podílet na tunelování zmíněné firmy. Strávila dokonce rok ve vazbě, za který v roce 2006 vysoudila u Evropského soudu na České republice odškodné. Soudní spor skončil rok nato bez určení viníka.

Slavná herečka, kterou v té době zrazovalo také zdraví, však na život nezanevřela a rozhodla se s nepřízní osudu poprat, i když už na její comeback nikdo moc nesázel.

"Měla jsem dvacet let pauzu, ale strašně moc se těším. Na divadlo člověk nemůže zapomenout, pořád ho v sobě má," nechala se slyšet před loňskou premiérou hry Kurtizány v Divadle Ungelt.

Regina Rázlová s Janisem Sidovským

"Když mi zavolal umělecký ředitel Milan Hein vůbec jsem nad nabídkou hrát v tomhle představení neváhala," dodala Rázlová, která by se nebránila ani návratu na televizní obrazovku.

Regina Rázlová

Foto: Herminapress.cz