Mám tři kamarádky, které momentálně nemají žádného partnera. Jedna je aktivní. Začala jezdit na kole, chodí hrát tenis a dokonce si pořídila psa, se kterým jezdí na speciální psí výchovné víkendy v naději, že tam potká někoho, kdo by se k ní hodil.

Druhá má přítelkyně se nevyhýbá žádné příležitosti, ale ani žádnou sama neiniciuje. Tvrdí, že, co se má stát, stane se a jen s mírným očekáváním je ochotna jet na chalupu, kam jsme jí pozvali čerstvě ovdovělého sympaťáka.

Třetí z mých přítelkyň sází na staré kamarády. Tvrdí. že by nikoho cizího doma nesnesla a soustředila se proto na bývalé spolužáky, kolegy z práce a rané lásky.

Vyprávěla mi včera o schůzce se svou první láskou. Její první láska vypadala božsky. Věkem chlapec vyzrál v charizmatického muže s pevným svalstvem paží, vypracovaným břichem a opálenými stehny. Ty si má přítelkyně měla dobrou příležitost prohlédnout, protože její první láska měla na sobě ultrakrátké šortky. Kamarádka říkala, že jí tvarem trochu připomínaly film Císařův pekař a Pekařův císař, kde je nosil Jan Werich. První láska měla sice kalhoty podivného střihu, punčocháče, ale pod nimi neměla, a tak si má přítelkyně povšimla nejen opálení, ale taky toho, že první lásce maličko vázne pravá kyčel. Všimla si toho, protože je lékařka se specializací na ortopedii, a tak ji ani nepřekvapilo, když jí pak první láska vyprávěla o svém umělém kloubu.

Kamarádka doktorka si taky všimla, že první láska šla během večeře asi šestkrát na záchod a nemohla si odpustit myšlenku na poněkud zchátralou chlapcovu prostatu. A jako by to nestačilo, první láska během večeře několikrát použila slovo ejakulát. A pak se taky svěřila, že vyznává kult nudismu a že doma chodí na Adama. Hm! Suma sumárum: má přítelkyně se rozhodla, že než snášet prostatického nudistu s umělou kyčlí, že bude žít raději sama.

Dneska vám neodpovídám na žádné vaše dotazy. Dnes bych se moc ráda zeptala já vás. Poraďte mi, milé dámy: kde se dají sehnat nějací báječní volní  muži mezi čtyřicítkou a smrtí?

A ještě mi prozraďte – vzpomenete si na větu, kterou vás v poslední době potěšil váš partner?

Já jsem si vzpomněla. Byli jsme na návštěvě u rodičů manžela mé dcery. Můj muž řekl, že mne poprvé uviděl před 38 lety a že jsem se mu tak líbila, že si mě už za 80 dní nato  vzal.

„A nelitoval jste někdy?“ zeptal se ho dceřin tchán.

A můj muž – miláček zlatý – ani na okamžik nezaváhal: „Ne! Nikdy!“

Pište mi!