Se svojí knihou Poprvé, která odkrývá vznik a život Chinaski, se zpěvák s ostatními členy kapely zapojili do knižního festivalu Březen plný hvězd. Z knihy předčítal v zaplněné veřejné knihovně přímo frontman kapely Michal Malátný a po čtení následovala autogramiáda, kterou si samozřejmě zejména slečny nemohly nechat ujít.

„Jsem milovník knih a hrozně rád čtu, třeba cestou na koncerty. Manželka mi už zakazuje nosit knížky domů. Nejen, že za ně nechám spousty peněz, ale tvrdí, že je nestihnu přečíst, ale já to zvládnu,” říká s úsměvem Michal a pokračuje: „Momementálně mi doma na nočním stolku leží kniha spisovatele Evžena Bočka s názvem Poslední Aristokratka, ta mě hodně baví.”

„Když jsme se rozhodli, že budeme opravdovými muzikanty, tak jsme si řekli, že s jménem kapely Starý hadry do světa díru rozhodně neuděláme. K názvu Chinaski nás přivedl spisovatel Charles Bukowski, náš název jsme si vypůjčili z jeho knihy”, doplňuje Malátný.

V Letňanech budete moci potkat v březnu ještě spoustu slavných osobností: Věru Čáslavskou, Jiřího Menzela, Ladislava Špačka, Zdeňka Pohlreicha, Michala Viewegha, Marii Poledňákovou, Vladimíra Párala i Tomáše Řepku a mnoho dalších.

Foto: Archiv