Jitka Zelenková žije v bytě přímo pod střechou jednoho činžovního domu na pražských Vinohradech již 31 let. Je v něm spokojená a neměnila by. I když v některých chvílích by utekla okamžitě.

„Vždycky to na mě přijde, když nemůžu zaparkovat," svěřuje se zpěvačka. Máme tady modrou zónu a já si ji samozřejmě platím, ale když se vracím v noci se zavazadly ze zájezdů, je problém najít volné místo. Vzápětí si  uvědomím, jak skvělou strategickou polohu můj byt má a přejde mě to. Za prvé jsem v centru, a přitom tady nepotkáte zástupy turistů, což oceňuji, protože mám ráda svůj klid a za druhé se odtud poměrně rychle dostanu na všechny tři důležité výpadovky směr Brno, Teplice a Boleslav, kudy pravidelně a stále aktivně mířím na své koncerty,“ vypočítává zpěvačka.

V bytě ve stylu Provance nechybí pro ženu tolik potřebná šatna, pro kterou Jitka vyčlenila jednu z menších místností, ložnice, obývací pokoj s kuchyní, kde, jak říká, žije, protože tam má vše, co k životu potřebuje od piána, přes televizi, na kterou vidí od jídelního stolu i ze sedací soupravy,až po kuchyňskou linku, ve které si čas od času něco ukuchtí. Její pýchou, za kterou by dala vše, je přilehlá terasa (Jitka jí říká miniterasa), ze které je nádherný výhled na Prahu a také na školku a tenisové kurty, což Jitka považuje za pozitivní. Pozitivně ostatně působí i celý interiér bytu. Možná je to i tím, že je takzvaně zabydlený, což znamená, že je v něm využito každé místečko. Jitka totiž zabydlenost miluje. A co miluje dalšího, se dočtete v aktuálním vydání časopisu Glanc.

Foto: Lenka Hatašová