Toužíte po romantické dovolené, nebo dokonce přemýšlíte, kde strávit svatební cestu a exotické destinace typu Maledivy vás nelákají? Nebo chcete jednoduše zažít aktivní dovolenou spojenou se sportem, zábavou i luxusem? Zkuste Vysoké Tatry.

Pohled na nádherné přírodní scenérie, 25 štítů vyšších než 2 500 metrů n. m., unikátní ledovcová plesa, chráněné rostliny či ojedinělá fauna ve vás rozhodně vyvolá nejen romantické pocity. Máme pro vás hned osm lákadel, které si rozhodně nenechte v Tatrách ujít!

1. Výlet na Lomnický štít Na druhý nejvyšší štít Vysokých Tater se můžete nechat jednoduše vyvézt čtyřsedačkovou kabinkovou lanovkou na Skalnaté Pleso a odtud dále visutou červenou lanovkou, která překonává 855 metrové převýšení a jízda trvá 8,5 minuty. Vyveze vás doslova nad oblaka, odkud si užijete neopakovatelné výhledy na okolní štíty nejmenších velehor světa a kde se budete cítit jako v království ticha. Odpočinek najdete ve stylové kavárně Dedo.

2. Rodinný výstup na Hrebienok Hrebienok je důležité turistické a lyžařské centrum nad Starým Smokovcem. Můžete se na něj dostat pozemní lanovkou i autem, ale také příjemnou procházkou po turistickém chodníku, který vede lesem i mimo les, užít si horské slunce, ale také se schovat ve stínu stromů. Výstup trvá asi třicet minut a dolů se můžete spustit na koloběžkách. Výhodou také je, že je odtud všude blízko. Například se odtud dostanete na Bilíkovu chatu s nádherným výhledem do údolí (5 minut) nebo na vodopády Studeného potoka (15 minut)  a dále na známou Rainerovu chatu (35 min) a pro zdatnější je nádherný výstup na Zamkovského chatu, kam se dá dostat pouze pěšky. Celá cesta byla postavena dobrovolníky z kamenů (1 hod).

3. Člunkování na Štrbském plese Jeden ze sedmi divů světa, to mohlo být Štrbské pleso, o tento titul totiž svého času bojovalo. Dnes je nejznámějším a nejnavštěvovanějším tatranským plesem. Po dvaceti pěti letech, v roce 2008, se na něm obnovilo člunkování a vy se můžete z jedenácti dřevěných stylových pramic a jedné sportovní pramice kochat pohledem na tatranské vrcholy a užívat si klidnou hladinu tohoto výjimečného unikátu.  Člunkovat můžete na jezeře v době sezony můžete denně od 10.00–18.00.

4. Nejvýše položená botanická zahrada v Evropě Zajímavostí Lomnického štítu je kromě krásných výhledů i různorodost rostlinstva na samotném vrcholu. Dodnes tam bylo zaznamenáno více než 100 druhů lišejníků, 40 druhů mechorostů a 1 kapradí. Obdivovat tu lze 34 druhů kvetoucích rostlin.

5. Galerie Encián Na Skalnatém plese, ve výšce 1751 m n.m., leží budova známá jako Encián, původně budova visuté lanovky Wiesner od architekta Dr. Jurkoviča. Její rekonstrukce si vyžádala dvanáct týdnů intenzivních prací, při kterých bylo potřeba vyvézt tři tuny materiálu a opačným směrem putovalo dvanáct tun stavebního odpadu. Je nejvýše položenou galerií na Slovensku a ve střední Evropě a považuje se tak za další unikátní atrakci Vysokých Tater.

6. Golf v Tatrách Vypravit se do Tater za golfem, není vůbec špatný nápad. Golfový areál Black Stork v Tatranské Lomnici má unikátní polohu na jižní straně v ochranném pásmu Tatranského národního parku. Na 120 hektarech plochy tady kromě vaší oblíbené hry můžete obdivovat neporušenou přírodu, skalnaté kopce a dýchat svěží vzduch. V roce 2011 získal rezort prestižní značku A PGA Golf Course a stal se tak jedním z 19 hřišť na světě s touto známkou kvality.

7. Relax s výhledem na Štrbské pleso Nejkrásnější spa na Slovensku s bazénem, vířivkou či ledovou fontánou a několika druhy saun s výhledem na Štrbské pleso a atmosférou rajské zahrady nabízí Grand Hotel Kempinski High Tatras. Tady vstoupíte do pohádky, hotel totiž opravdu vypadá pohádkově, a to také díky tomu, že se tu povedlo spojit šarm minulého století s maximálním komfortem a nenuceným luxusem. Dostane vás také jeden z nejkrásnějších výhledů v Evropě, který nabízí pohled do údolí, na velehory a na magické Štrbské pleso.

8. Romantika pro zamilované Výjimečné je v Grand Hotelu Kempinski High Tatras i novomanželské apartmá s pohádkovou věžičkou s výhledem na štíty Tater, krbem a soukromou vířivkou na střeše přímo pod hvězdami. Není většího luxusu jak si užít svatební cestu, nebo zkrátka jen romantickou chvilku se svým vyvoleným.

Foto: Grand Hotel Kempinski High Tatras