Letošní, již 19. ročník Vinných trhů Čejkovice, přivítá své první návštěvníky již v pátek 30. 6. večer u cimbálové muziky a degustace vín na zámku. 

A na co se během nadcházejícího víkendu můžete těšit? V prvé řadě na prezentace místních vinařů. Jde o přehlídku přímo v místě, kde vína vznikají, takže má své kouzlo. Své produkty návštěvníkům nabídne asi třicítka vinařů. Nejstarší z nich, vinařské družstvo Templářské sklepy Čejkovice, navíc bude lákat k prohlídce sklepního labyrintu, největší láhve na tiché víno v ČR, ale i na koštování mladých vín. Oblíbená slavnost vína přinese nově také řemeslný jarmark, cimbálovou a dechovou hudbu i několik divadelních představení.

Templari

Sobotní start Vinných trhů s řemeslným jarmarkem bude jako již tradičně v historickém duchu, protože Čejkovice jsou známy především minulostí spjatou s templářským řádem a v současnosti s Templářskými sklepy Čejkovice. V sobotu v půl jedenácté dopoledne na zámeckém nádvoří pořádání trhů tradičně zahájí komtur Ekko, což byl nejznámější představitel templářského řádu v Čechách a na Moravě, který sídlil v Čejkovicích na přelomu 13. a 14. století. Následuje zahájení trhů a dvoudenní degustace.

Tvrz_Cejkovice

Tak na zdraví!