Zatímco před kamerou si odbyl hned několik svateb, ve skutečnosti Roman Zach (40) neabsolvoval ani jednu. Neví proto, jak se má v onu slavnostní chvíli tvářit.

Naposledy si veselku užil v prosinci, kdy si coby státní zástupce Hynek vzal za ženu onkoložku Valerii v podání Lenky Vlasákové v seriálu Cesty domů.

"Protože se obřad koná na hodně civilním místě, nemám slavnostní pocit, i když chápu, že svatební obřad je velmi vzácná chvíle. Vlastně ani nevím, jak se mám tvářit, protože v civilu jsem se nikdy neženil," prozradil.

"Tak jsem nasadil takový univerzálně slavnostní výraz a doufám, že při tom nevypadám jako pitomec. Kdybych se ženil, raději bych měl ale svatbu venku v přírodě, než na radnici" řekl Zach.

"Svatbu před kamerou nijak zásadně neprožívám, spíš si z ní děláme s Romanem tak trochu legraci. Před kamerou se nevdávám poprvé, myslím, že mám za sebou tak čtyři, možná pět svateb," nechala se slyšet nevěsta Vlasáková.

Svědkyní nevěsty byla její seriálová sestra Mariana, kterou hraje Markéta Hrubešová. "Já většinou dojetím pláču na všech svatbách, na něž jsem pozvaná. Mohla bych se živit jako profesionální plačka," smála se.

"Ale tato svatba byla opravdu velmi rychlá, tak jsem slzet ani nestačila. Navíc se obraz točil po kouskách. V reálném životě jsem svědčila na svatbě své sestře," dodala herečka.

Foto: Archiv FTV Prima