Odhoďte stres a shon, vždyť Vánoce mají být především svátky pohody s rodinou pěkně pohromadě. Co takhle si letos zpestřit Boží hod a Štěpána a namísto dalšího přejídání vyrazit do divadla?

Krásný repertoár má během vánočních svátků připravený pro své publikum třeba Divadlo Na Fidlovačce. Dne 25.12. od 19.30 můžete shlédnout hru Až naprší a uschne a 26.12. se hraje od 15.00 Babička. V obou představeních září famózní Eliška Balzerová.

Komedie slavného britského herce a dramatika Hay Fever, kterou uvádí Divadlo Na Fidlovačce pod názvem Až naprší a uschne, šumí vtipnými dialogy jako šampaňské. Předvádí bláznivý víkend v letním sídle slavné divadelní herečky na anglickém venkově roku 1920, kam si každý z členů její výstřední rodiny pozve svého hosta. V uměleckém prostředí neplatí obvyklé konvence, hosté jsou zmateni a podléhají nástrahám milostných hrátek. Energií nabitou herečku, která odmítá poklidně zestárnout a rozhodne se vrátit na jeviště, hraje Eliška Balzerová.

Babičku pro Divadlo Na Fidlovačce zcela nově zdramatizoval režisér inscenace Jan Jirků. Ústředním motivem této nové dramatizace je několik příběhů osudové lásky, ať už se jedná o lásku tragickou, nenaplněnou nebo se šťastným koncem. Ale láska je jen jedním z mnoha zajímavých motivů připravované inscenace, protože i když se Babička zdánlivě odehrává jen v jednom malém českém údolíčku, je to dílo, spletené z fascinujících lidských osudů, které komplexně zachycuje koloběh života na pozadí pozoruhodných historických událostí, a můžeme se tak rozhodně těšit na zábavný, dojemný a dramatický příběh i fantastickou podívanou pro celou rodinu.

Foto: Roman Černý