Rozhodně se neřídí heslem: umýt a jít. Možná se budete divit, ale správná péče o vlasy má svá železná pravidla. Následujte je krok za krokem…

Šamponová lázeň

Máte-li neustále zplihlé vlasy bez lesku, nejspíš používáte takový, jenž není určen pro váš typ vlasů. S šampóny je to totiž stejné jako s pleťovými krémy – musí dokonale sednout. Nabídka je tak široká, že nelze minout, stačí pozorně číst etikety. Aby přípravek dobře fungoval a splnil vaše očekávání, důležitý je také správný postup při samotném mytí. Vždy si vlasy umyjte dvakrát po sobě – při první lázni se smyjí nečistoty a styling, při druhé teprve proniknou do vlasu účinné látky.

Náš tip: Šampon Garnier Fructis Goodbye Damage. Doporučujeme zejména pro velmi poškozené vlasy.

Kondicionér

Podle statistik jej používá jen mizivé procento žen, protože jim připadá zbytečný. Omyl! Kondicionér je skvělý nejen pro snadné rozčesávání, ale také pro uzavření pórů vlasového vlákna po mytí šamponem. Pokud zůstane otevřené, bude vlas následně křehčí a náchylný k poškození. Stejně jako u šamponu vybírejte podle typu vlasů. Ideální je, když zvolíte jednu ucelenou řadu, protože účinky jednotlivých produktů se navzájem posilují!

Náš tip: L´Oréal Professionnel Volumetry Conditioner. Je skvělý pro nadýchaný objem.

Maska

Máte-li vlasy velmi poškozené, suché či barvené, určitě si dopřejte minimálně jednou týdně také masku, která je určená konkrétně pro váš problém. Nanáší se po kondicionéru nikoliv však na mokré vlasy. Aby koncentrované účinné látky vykonaly dobrou práci, je třeba vlasy před aplikací vysušit ručníkem. S maskou rozhodně nešetřete, vetřete ji štědře do délek a nechte ji působit podle doporučení na obalu. Pokud budete kúru aplikovat pravidelně a správně, stav vlasů se rapidně zlepší.

Náš tip: Redken Color Extend Magnetics. Regeneruje a navíc zabrání vymývání barvy.

Bezoplachová péče

Maskou celý proces zdaleka nekončí. Pokud chcete mít vlasy zdravé, silné a lesklé, používejte po umytí do ručníkem vysušených pramenů také bezopachovou péči. Lehký krém nebo olej vmasírujte rovnoměrně do délek, nikoliv ke koříkům. Poté vlasy nechte volně uschnout nebo je vyfoukejte.

Náš tip: Kérastase Elixír Ultime Créme Fine. Hodí se pro všechny typy vlasů.

Sérum

A je tu něco pro poškozené roztřepené konečky. Pomůže je probrat k životu speciální sérum, které se aplikuje do suchých vlasů jen na postižená místa. Stejně jako bezoplachová péče se nesmývá. Blahodárný efekt je vidět už po prvním použití!

Náš tip: L´Oréal Paris Fibrology Double Serum. Okamžitě zacelí poškozené konečky a navrátí jim hustotu a uhlazený vzhled.

Styling

Na finální úpravu a tvarování vlasů slouží styling. Při jeho výběru buďte ale obezřetná, zvláště, pokud ho používáte denně. Je dobré sáhnout po takovém, který neobsahuje alkohol a je nadupaný výživnými látkami. Styling používejte na hotový účes k fixaci až ve chvíli, kdy je dílo dokonáno.

Náš tip: Kérastase Lacque Couture

Foto: Archiv