Herec, muzikant a moderátor Zděnek Podhůrský (55) nedá kromě dobrého jídla a hudby dopustit také na dobré víno. A tak není divu, že se jeho léto nese ve znamení hesla: víno, jídlo a zpěv.

"Moje současná partnerka Ilona se po sedmi letech se mnou naučila mít ráda víno, postupně se propila těmi sladšími k mým oblíbeným suchým," prozradil nám Zdeněk, kterého jsme zastihli na degustaci vín Jacob's Creek.

"Vína mě zajímají už od střední školy. Tehdy to bylo značně omezené, ale od té doby se hodně změnilo. Investovaly se peníze do nových technologií, takže dnes, když se přijede na Moravu, tamní vinařství kolikrát předčí i světovou úroveň. A ta vína jsou úžasná," nechal se slyšet herec.

"Kulturu vína a gastronomie se lidé u nás začínají teprve učit. Je velmi zajímavé, jak se snoubí víno s různými pokrmy, jak se jejich chutě doplňují nebo navzájem provokují," dodal.

A jaké má Zdeněk plány na léto? "Za pár dní začíná ve Frymburku na Lipně hudební festival, který spoluorganizuji a budu tam i hrát. Kromě toho máme festival v bodymakingu a dřevosochání a pro děti jsme připravili Dětský svět. Každý večer budou dvoukoncerty, poslechnout si můžete třeba Lucku Bílou, Petra Bendeho nebo Ewu Farnou. Všechny srdečně zvu."

Foto: Archiv