Kdyby se uděloval Řád Zlaté vařečky, byl by Zdeněk Pohlreich (56) bezesporu jeden z horkých kandidátů, který by si ho víc než zasloužil.

Láska ke kvalitním surovinám, nové postupy, ale i boj proti lajdáctví a instantním náhražkům, to je jen nepatrný výčet zásluh, kterými  se tenhle šéfkuchař a podnikatel pyšní.

Možná i proto boj s kuchyňskými zlořády nevzdává a už v sobotu na Primě odstartuje jeho nová show Česko vaří s Pohlreichem živě, kam si pozve herečku a hvězdu Cest domů Terezu Kostkovou (37).

V každém díle bude se soutěžícími připravovat tříchodové menu, které si s ním mohou uvařit i diváci u obrazovek. Některé z jeho majstrštyků si mohli vyzkoušet i lidé, kteří šli nedávno okolo pražského Náměstí Míru, kde Pohlreich uvařil telecí líčka na červeném víně a polpety s houbami.

"Menu jsem přizpůsobil tak, aby se jídla dala připravit bez problémů i v terénu. Není na nich nic těžkého. Já nenávidím složitá jídla," řekl.

"Nejvíc mě baví asi snídaně, ale mě vlastně baví vařit pořád. A když se mi někdy náhodou trochu nechce, tak jakmile zapálím sporák, nechuť je okamžitě pryč a já jsem zase ve svém živlu," smál se.

pohlreich2

Foto: FTV Prima