Zpěvák Michal Foret (27) po vánočních svátcích, které byly plné skvělého jídla a pití, zažívá to, co mnozí z nás – zděšení nad tím, kolik je toho člověk za pár dní schopen sníst.

"Mám pocit, že jsem za ty tři dny přibral snad sto kilo! Leden bude hodně bolet, cítím se jako jídelní stůl Kelly Family," přiznává zpěvák, který spolu s přítelkyní Eliškou cestoval mezi rodinami na Moravě a ve východních Čechách.

Za tenhle pocit nemůže jen výborná kuchyně jeho příbuzenstva, ale také kuchařské umění jeho partnerky, vlastnoručně pečené cukroví, u něhož Michal asistoval, a které se letos obzvlášť povedlo, a vaječný koňak, který prý dělá Eliška nejlíp na světě.

Lenošit naštěstí zpěvák dlouho nebude. Už na Silvestra se vrátí na divadelní prkna, kde odehraje poslední představení muzikálu Děti ráje v tomto roce. Těší se na to, i když tento nevšední den je také příležitostí pro různé legrácky jeho kolegů a nečekané změny ve scénáři.

"Silvestrovské představení je vždycky trochu jiné a speciální. Třeba v tom, že namísto čtyř hodin trvá osm hodin, a když bude hrát Hamlet Tofi, tak osm a půl," říká se smíchem Foret.

V novém roce ho čeká spousta změn. Mezi ty soukromé patří už na konci ledna stěhování do nového bytu, mezi pracovní především vydání nové desky.

"Po skončení muzikálu Děti ráje, který se bude hrát do března, chystám vydat své nové album, na kterém už skoro rok makáme s producentem Luďkem Fialou. Po pěti letech, kdy jsem nic nového nevydal, se materiál dost nastřádal a absťák je taky už docela veliký," říká.

"Pětiletou zkušenost v muzikálech chci ve své sólové kariéře využít naplno a budu hezky vzpomínat na to, že jsem měl tu čest být součástí dvou výjimečných kousků, vedle Dětí ráje to byly ještě Bídníci," uzavírá Foret.

Foto: Archiv