V dalším díle netradiční cestovatelské show Ženy na cestách zamíříme do Turecka, kde Adéla, jedna z hvězd, pořadu nějaký čas žila, proto se ochotně ujme role průvodkyně. 

Cestovatelky zamíří na Egejskou riviéru do města Marmaris. Do tohoto oblíbeného letoviska, které bylo původně ospalou rybářskou vesnicí, se v největší sezoně sjíždí až 400 tisíc turistů. Zlatuše s Adélou si odsud odvezou spoustu zážitků.

Stihnou projít staré město s křivolakými uličkami plnými lákavých kavárniček, ochutnají místní specialitu – pečenou bramboru, budou obdivovat starý osmanský hrad i mnoho různě rozesetých soch, zajdou na diskotéku a dokonce i na koncert místního zpěváka.

Zajedou si také do Dalyanu, místu proslulému svými bahenními lázněmi. Poté, co udělají něco pro svou krásu a zdraví, navštíví vinný sklípek. Po obědě v příjemné restauraci je čeká plavba lodí po řece a trocha historie. Jejich obdiv bude patřit tři tisíce let starým hrobkám vytesaných do skal, které řeku lemují.

Doplují až k sedm kilometrů dlouhé pláži Istuzu, která je mimo jiné známá i tím, že tu kladou svá vejce želvy Caretta caretta. Džípem si pak udělají výlet do malé vesničky vyhlášené svým medem a horským čajem. Jednou z místních atrakcí je 300 let starý strom, který splní přání každému, kdo jej třikrát obejde.

Na další známé pláži – Kiz Kumu se zaposlouchají do místní legendy. Zahrají si na princezny a zkusí chodit po vodě. V městečku Pinar absolvují projížďku na koních.

A protože jsou chtivé dalšího adrenalinu, na další pláži si zkusí řídit i vodní skútr. Na paragliding už ale odvahu opravdu nemají. Místo něj si udělají další výlet, tentokrát na Kleopatřin ostrov. Se kterým vojevůdcem se tu známá královna potkávala? Dozvíte se už tuto neděli 19. ledna v 18.00 hodin na Primě.

Foto: Archiv