Rock for Churchill se letos rozkročí žánrově pěkně doširoka, jak je ostatně jeho dobrým zvykem. V přírodním areálu na Myslivně se ukáže šest zahraničních kapel a špička české hudební scény. 

Na zvučná jména láká letos nejen hlavní pódium festivalu Rock for Churchill! Již 14. ročník festivalu proběhne na konci prázdnin 30. a 31. srpna v severočeském Vroutku. Na iGlanc.cz pro vás chystáme soutěž o lístky, tak sledujte náš web!

movits_promofoto_web-res

Tancechtivé návštěvníky uspokojí vrchovatě britský elektronický uragán The Qemists, který mixuje naživo tak nadupaný koktejl drum and bassu, rocku a dubstepu, až z toho jde hlava kolem. Jejich krajani The Herbaliser, průkopníci živě hraného hiphopu, funku a soulu, dají návštěvníkům ochutnat peprnou směs groovů okořeněnou kořením „made in Ninja Tune“. Ze Španělska přiletí revolucionáři Che Sudaka, kteří bývají často přirovnáváni k jejich slavnějšímu kolegovi Manu Chao, s nímž ostatně už párkrát spolupracovali. Reggae scéna bude mít letos velkého reprezentanta v podobě jamajského hitmakera Anthony B. Fanoušci tvrdších stylů si přijdou na své přinejmenším při vystoupení německé punk-rockové kapely Donots, která letos slaví 20 let na evropské scéně. A že severní vítr je opravdu krutý, přijede dokázat švédské trio Movits!. Jejich našlápnutý mix electro swingu s hiphopem dobývá pódia po celém světě a vy budete mít příležitost vidět je tento rok i ve Vroutku.

Che-Sudaka

Rock for Churchill letos přivítá i jednu z opravdových legend české hudební scény Pražský výběr. Ten absolvoval vloni ve své obnovené původní sestavě velkolepé halové turné a ve stejném složení, tedy s dvěma bubeníky, vystoupí i na pódiu ve Vroutku. Na Rock for Churchill se budou letos slavit hned dvojí kapelní narozeniny. Tata Bojs přivezou v rámci turné k 25. výročí speciální scénu a slavit bude i slovenský Polemic, který letos kroutí už 20. sezónu! Dále se můžete těšit na oblíbené United Flavour v čele se španělskou frontmankou Carmen, punk-rockové Pipes and Pints, kteří si střihnou ve Vroutku premiéru, a také Sto zvířat, Sunshine, Plexis nebo Loco Loco.

prazsky_vyber_roman_cerny

Festival se koná od roku 2000 na stále stejném místě – v malebném přírodním areálu Myslivna v severočeském městečku Vroutek, 80 km od Prahy. Žádné letiště, žádné tovární haly, ale stromy, louka a místní potok. Stanování je zdarma a za auto se platí 100 Kč na oba dny. Dvoudenní vstupenka stojí v předprodeji 650 Kč (+ poplatky).

Foto: Archiv