Na křídle obřího Airbusu A380 zazpívala v Hong Kongu vítězka britské verze pěvecké soutěže X Factor z roku 2006, držitelka multiplatinové desky a jedna z nejúspěšnějších britských zpěvaček současnosti Leona Lewis. Jde o první vystoupení tohoto druhu v historii hudby.

Zpěvačka vystoupila na speciálně upraveném podiu umístěném na úrovni křídla letounu své nejznámější hity – nejúspěšnější single Bleeding Love nebo například Come Alive z alba Glassheart. Pouze za doprovodu houslí a piána koncert na letounu společnosti British Airways okouzlil nejen diváky, ale také samotnou zpěvačku. „Měla jsem za to, že mé vystoupení z pekingské olympiády na střeše double-deckeru v roce 2008 už nic nepřekoná. Mýlila jsem se,“ přiznala Leona, kterou ohromila především velikost letounu.

V rámci velké show, jehož byl koncert Leony Lewis součástí, proběhla také módní přehlídka momentálně jedné z nejlepších módních návrhářek Alice Temperley, kterou si mohli návštěvníci užít přímo na ploše místního mezinárodního letiště.

Leona byla také mezi prvními cestujícími, kteří letěli do Hong Kongu právě novým letounem A380 v barvách British Airways. Přiznala, že díky své práci je v letadle téměř pořád. 2 prosince 2013 navíc vydává novou desku „Christmas with love“, která je již jejím čtvrtým studiovým počinem a kterou se chystá opět propagovat po celém světě. „Cestování po světě je dost náročné, a proto se snažím během letu vždy maximálně odpočívat. Musím říct, že Airbus A380 je nejen velký, ale také o poznání tišší. Nikdy se mi v letadle nespalo tak dobře jako tentokrát. Ty pohodlné postele a přikrývky, které jsem měla na palubě k dispozici, jsou prostě úžasné,“ a ocenila také velmi prostorné kabiny, v nichž má každý cestující své soukromí.

Foto: Archiv