Sice už nejsme školou povinní, ale občas neuškodí si abecedu přeříkat. Ovšem tu pro dospělé! Jestlipak najdete na každé písmenko příhodné slovíčko?

Anální sex Zdá se, jako by existoval až od Bertolucciho Posledního tanga v Paříži. Přitom podle Freuda vzniká anální erotika už v kojeneckém věku… A pokud se porozhlédneme v dějinách, zjistíme, že už ve starověku býval tento akt výtvarně zpracováván.

Bondage Nemusí být dokonalá, stačí malé omezení pohybu, které mnohonásobně zvýší rozkoš. Ve filmu Základní instinkt ovládá žena muže, kterému přiváže ruce k posteli hedvábnými šátky, většinou se ale odevzdá slabší pohlaví silnějšímu.

Celibát Život v celibátu není podle sexuologů škodlivý, ale… Katolická církev tak dlouho hlásala čistý život bez sexu, až se provalilo, že celibát není právě její nejsilnější stránkou. Pro zajímavost: Filozof Immanuel Kant prý zemřel v osmdesáti letech jako panic.

Deflorace Každou ženu jednoho dne potká. Někdy je panenská blána tak zarputilá, že je třeba odstranit ji chirurgicky. V poslední době se naopak rozmáhá nabídka lékařů, kteří za tučný honorář vymodelují panenskou blánu novou.

Erotogenní zóny Málokdy se spletete, vsadíte-li na ušní lalůčky, ňadra a vůbec cokoli v okruhu patnácti čísel od pohlavních orgánů, jak tvrdí sexuologové. Žádná se nedá považovat za kuriózní, i kdyby to byl třeba palec u nohy nebo pátý bederní obratel.

Fetišismus Ten, kdo svůj erotický zájem zaměřuje převážně na části těla, oděvu nebo čehokoli, co souvisí s tělem – včetně sekretů či vůně – je prý fetišista. Pak jsme ale jimi všichni. Která z nás se s rozkoší nenavlékala do trika nebo košile milovaného muže?

G bod Mýty opředené tajné místečko v přední části pochvy. Kdo ho nenašel, tvrdí, že neexistuje. Kdo ho našel a naučil se ho stimulovat, užívá si nejen vaginální orgasmus, ale má šanci dojít až k ženské ejakulaci.

Homosexualita Orientace na stejné pohlaví. Není to „sexuální rozmařilost“ a nelze ji vyléčit. Nejznámější lesbickou básnířkou byla Sapfó, kterou nešťastná láska přivedla do náruče žen. Nejznámějším gayem byl bezesporu Freddie Mercury.

Chtíč Někdy je nezvladatelný. Michael Douglas se kvůli němu léčil, jiný Američan se pokusil vykastrovat pomocí lokálního umrtvení, skalpelu a kancelářských svorek. „Musel jsem už něco udělat, můj chtíč mě ovládal,“ prohlásil poté v nemocnici.

Incest Zakázaná sexuální aktivita mezi příbuznými. Ve starověku byly sňatky z přízně nejen běžné, ale dokonce žádané. Nejvhodnějšími manželkami muže byly tehdy matka, sestra, dcera – v tomto pořadí. Papež Alexandr VI. se chlubil dvěma dětmi, které měl se svou dcerou Lukrécií Borgiou.

Jazyk Jeho praktický tvar i umístění ho přímo předurčují k tomu, aby něco olizoval či aby byl někam strkán. Muži ho používají pro zvýšení rozkoše ženy a i ženy si umí poradit… Koneckonců, olizovat lze i med z těla milencova…

Kámasútra Ve skutečnosti to byla příručka domácího hospodaření. Rady, týkající se sexu, byly zaznamenány jen na malém kousku střední knihy, hned vedle doporučení, jak sdrátovat starý hrnec. Původně proslula radami jak si zvětšovat pohlaví a co na něm světaznalí bráhmani nosí.

Foto: 123rf.com