Vpravdě bujará party! Snowboardistka Eva Samková (20), která si z olympiády v Soči přivezla zlatou medaili, se svými přáteli, kamarády a spolupracovníky slavila v centru Prahy.

"Zatím speciální péči nepotřebuje, je venku na pastvině. Ale baví mě i to starání okolo. Jezdila bych i tak, ale teď mě to bude do stájí víc táhnout," rozzářila se na adresu koně, kterého jí darovalo rodné město Vrchlabí.

"Dnes jsem na něm byla poprvé jezdit. Je ze stáje, kam chodím, takže pro něj se na situaci nic nemění," smála se Eva, která na oslavě dostala další dva koně. Keramického od sportovního komentátora Jiřího Hölzela a dalšího jako přívěsek na krk. Tam už  své místo má i koník od Kláry Nademlýnské.

Samková však sbírá nejen koně, ale i zkušenosti coby slavná sportovkyně. "Občas se lidé chtějí vyfotit, ale je to v rozumném množství a milé," řekla o své popularitě.

Proslavit chce také knírek, který je s ní od olympijského triumfu spojený. "Nevadilo mi ani, že to využili politici. Přišlo mi to docela vtipné. Líbí se mi, že to lidé nosí a bylo by fajn to zaregistrovat," překvapila Samková.

Foto: Herminapress.cz