Boj s nadbytečnými kily dobře zná i zpěvák Daniel Hůlka (44). Hubnul hned několikrát, ale nejvíc si oblíbil dietu, na níž sází i rajcovní blondýnka Kim Cattrall (56) alias Samantha ze seriálu Sex ve městě.

Základem diety South Beach amerického kardiologa Arthura Agatstona jsou tři fáze a omezení příjmu tuků, cukrů a zvýšení podílu vlákniny. Stejně jako v případě jiných dietních režimů to ale bez pevné vůle nepůjde.

1. fáze - Zkouška nervů Ledničku naplňte libovým červeným masem, drůbeží a rybami. Dopřávat si můžete také vejce, nízkotučné mléčné výrobky, vejce a zeleninu. To vše v pěti přimeřených porcích denně. Na čtrnáct dní se rozlučte s ovocem, pečivem, bramborami, těstovinami a rýží. Samozřejmostí je pak vyloučení cukru a alkoholu. Pijte hodně vody a neslazených čajů.

2. fáze - Oťukávání Pomalu přidávejte rýži natural, brambory nebo celozrnné těstoviny a pečivo. Dopřát si už můžete také ovoce. To vše do doby, než se dosáhnete váhy, kterou jste si předsevzali. Odměnit se čas od času můžete i kouskem kvalitní čokolády s vysokým podílem kakaa.

3. fáze - Na celý život Poté, co jste se dostali na vaši vysněnou váhu, můžete zařadit i ostatní potraviny. Základem je pestrý jídelníček. Dopřávat si můžete téměř cokoliv, záleží jen na velikosti porcí. Je totiž smutnou pravdou, že zakázaná jídla nejvíc chutnají.

6856635_l

Příklad jídelníčku: Snídaně: omeleta opečená na lžičce oleje Svačina: šunka a rajče Oběd: grilovaný losos/ treska se špenátem nebo brokolicí Svačina: zeleninový salát se sýrem cottage Večeře: kuřecí prsa posypaná parmazánem

Omeleta se sýrem

Touhle snídaní se jistě zavděčíte nejen svůdné Kim Cattrall. Po bujarém večírku přijde vhod i Danu Hůlkovi. Na přípravu není složitá. Ideální start víkendu!

9495215_l

Budete potřebovat: šálek najemno nakrájeného pórku (pouze bílá část), osm rozšlehaných vajec, čtvrt šálku nastrouhaného čedaru, parmazánu či jiného sýra, čerstvý tymián, olej, sůl, pepř, rajče a polníček na ozdobu

Jak na to: Na oleji zpěňte pórek, zalijte rozšlehanými vejci dochucenými solí, pepřem a tymiánem. Smažte asi sedm minut a posypte sýrem. Nechte rozpustit, přesuňte na nahřátý talíř. Ozdobte kouskem rajčete a polníčkem. V první fázi diety servírujte bez pečiva, ve zbývajících si ho samozřejmě můžete dopřát. Dobrou chuť a pevnou vůli vám přeje iGlanc.cz.

Foto: Herminapress.cz a 123rf.com