Přezdívá se ji Slovenská Lady Gaga. Je krásná, talentovaná a hudbě se věnuje už od 4 let. Procestovala celý svět a její písně jsou slyšet v zahraničních hitparádách. Vystupovala v newyorském Carnegie Hall a měla turné i v Číně.

Řeč je o zpěvačce Mistě, která si podmanila svět a nyní je v Česku, kde natáčí videoklip ke své horké novince, singlu Go Wild.

Jak jste se dostala k hudbě? Byli vaši rodiče hudebně nadaní? Začátky nebyly vůbec jednoduché. Když mi byly čtyři roky, otec mě přihlásil na housle a klavír. Asi do svých 25ti let jsem musela cvičit hru na hudební nástroje, obvykle 5 až 7 hodin každý den. Absolvovala jsem mnoho houslových soutěží a kurzů v zahraničí. Vystudovala jsem konzervatoř, potom i vysokou školu, kde jsem se věnovala houslím a klavíru. Stále mě však bavilo zpívat. Hlavně mě lákala moderní a populární hudba. Když jsem dostudovala, tak jsem si řekla, že i když zklamu své rodiče, musím si jít za svým snem. Zavřela jsem housle do skříně a odstěhovala se do Česka, protože na Slovensku mě znají hlavně jako houslistku. Tady jsem začala od nuly. Věnovala jsem se zpěvu, skládala písničky, a nakonec jsem se dostala do hudebního vydavatelství a začal se mi plnit můj sen.

Kde se vzala přezdívka Slovenská Lady GAGA? Musím přiznat, že jako Lady Gaga se vůbec necítím. Myslím si, že co se týče prezentace a povahy, jsem jí velmi vzdálená. Tuto přezdívku mi dali novináři. Možno proto, že jako jedna z mála dělám taneční electro hudbu na domácí scéně anebo proto, že mám blond vlasy a hodně se věnuju módě a zajímám se o vše, co se jí týká. Je ovšem pravda, že se mi už několikrát stalo, že se za mnou mladé dívky na ulici otáčely se slovy: „Hele ty bláho, to je Lady Gaga?“

MISTA 6

Koncertovala jste v Číně, máte odtud nějaký zajímavý zážitek? Všechno tam funguje jinak než u nás, je to úplně jiný svět, mají jiné zvyky a úplně jinou mentalitu. Člověk se až stydí, jak čínská města vypadají kosmopolitně. Měla jsem pocit jako v New Yorku, všude byly moderní mrakodrapy. Ovšem první co mě v souvislosti s Čínou napadne je, že člověk tam nedostane studenou vodu. Podle nich zásadně všechno studené škodí tělu. Když se chcete napít, nabídnou vám vařící vodu, a když je přesvědčíte, že se chcete napít studené, donesou led, vařící vodu si nalejete do ledu a vznikne vlažná voda na pití.

Co vás teď v nejbližších dnech čeká? Vydávám nový singl Go Wild. Jelikož se i pravidelně věnuji MistaFashion Blogu, rozhodla jsem se natočit klip ve fashion stylu, kde jsem chtěla ukázat různé polohy módy a stylingu a hlavně to, že fantazii se meze nekladou. Kromě toho jsem nedávno dokončila dvouměsíční Feel The Breeze tour, které obsahovalo 8 koncertů po českých klubech. Teď si dávám pauzu a od 27.3 začínám Go Wild Restart Tour, kdy navštívím 18 klubů po ČR. Kromě písní z desky Show me tam zazpívám i novinku Go Wild. Už se moc těším a všechny srdečně zvu. Veškeré informace a termíny naleznete na mých stránkách www.mistamusic.com.

Foto: Archiv