S herečkou Zuzanou Slavíkovou, kterou si diváci asi nejvíce pamatují jako moderátorku televizního pořadu Nejslabší máte padáka!, jsme si povídali o tom, jak se cítí skvěle a úžasně se jí zvedlo sebevědomí. Proč? Zhubla neuvěřitelných 16,5 kila. 

Měla jste s váhou vždycky problémy a musela jste se hlídat, nebo jste kila začala řešit až v poslední době? Když jsem se v šestadvaceti vdávala, měla jsem 54 kilo. To jsem byla ale opravdu hubená, protože moje ideální váha by při výšce 165 cm měla být asi 59 kg. Po svatbě jsem mírně přibírala, ale ze začátku nic vážného. Pak přišlo první těhotenství, kdy jsem nabrala 25 kilo. Po porodu jsem všechno shodila, to bylo ještě dobré. Po druhé dceři jsem před třinácti lety prodělala gynekologický zákrok, pak jsem musela začít brát hormony a začaly problémy s váhou. Měla jsem nezvladatelnou chuť k jídlu a během měsíce jsem přibrala neuvěřitelných dvanáct kilo!

Bylo to tím, že jste měla pořád hlad, nebo jste jedla velké porce jídel? Pořád jsem měla hlad, ale také jsem hodně jedla. Už od dětství jsem byla dost ´žravá´, v pubertě jsem byla schopná sníst i devět knedlíků. V té době to ale nevadilo, protože jsem sportovala. Jenže po druhém dítěti jsem cvičit ze zdravotních důvodů přestala. A svou negativní roli sehrálo i nesprávné stravování, jak je to u herců běžné. Nebyla jsem zvyklá jíst pravidelně, nesnídala jsem, v poledne jsem si v lepším případě dala polévku, ale většinou jsem nejedla celý den. V noci jsem přišla z divadla a zkonzumovala jsem všechno, co jsem doma našla. A aby toho nebylo málo, změnily se mi chutě. Před tím jsem na sladké moc nebyla a najednou jsem stres zaháněla čokoládou.

slavikova-pred-rgb

Pokoušela jste se v té době zhubnout? Držela jste nějaké diety? Samozřejmě, byla jsem věčná dietářka. S různými dietami se mi občas podařilo shodit pár kilo. Za chvíli ale byly zpátky. Každé pondělí jsem se rozhodla, že s tím už musím něco udělat a nadšeně jsem nějakou dietu zahájila. Nadšení mi vydrželo většinou do oběda a zase jsem začala jíst normálně. Tedy hodně. Moc dobře jsem věděla, že to není dobře. Teoreticky přece všichni víme, co a jak bychom měli dělat, ale neděláme to. Loni v říjnu jsem potkala kamarádku, která neuvěřitelně zhubla. Okamžitě jsem se ptala, jak se jí to podařilo. Prozradila mi, že za svou štíhlou postavu vděčí Cambridge Weight Plan.

Jak dlouho jste program Cambridge Weight Plan držela a jakou rychlostí jste hubnula? Tři měsíce. První týden jsem zhubla dvě kila a úbytek plynule pokračoval. Nejvíc mě potěšilo, že vyšetření na přístroji InBody ukázalo, že mizí hlavně tuky. Ze 78 kil jsem zhubla na 61,5 kg.

slavikova-po-rgb

Co tomu říkalo vaše okolí? Všichni mě obdivovali a to mi dodávalo sílu. Současně se mi úžasně zdvihlo sebevědomí. Bylo to moc příjemné. Někteří kolegové, kteří mě dva měsíce neviděli, mě dokonce nepoznali. Zdravili mě Dobrý den – byla jsem z toho nadšená! Uvědomila jsem si také, že jsem se po nabrání dvaceti kil, přestala trochu cítit jako ženská. Jinak jsem se oblékala, nosila jsem volné oblečení, méně jsem se malovala.  A najednou jsem si mohla obléknout minisukni − a můj muž si toho všiml… Nejenže mě celou dobu podporoval, ale cambridžskou dietu začal držet také.

www.cambridge-diet.cz

Foto: Archiv