Finále České Miss 2013, které proběhne už 23. března, se nezadržitelně blíží! Šanci rozhodnout o budoucí královně krásy máte i vy. Díky iglanc.cz si nyní 10 finalistek můžete prohlédnout a sami si pečlivě rozmyslet, která je podle vás ta pravá. I váš hlas rozhodne!

Č.1 Markéta Břízová, 23 let

Pochází z Ostravy, kde také žije a studuje poslední ročník navazujícího magisterského studia oboru Marketing a obchod na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.  Jejím největším koníčkem je hudba. Nejraději poslouchá styl R&B, hip hop, rock a deep house. Ráda také čte. Zaujala ji kniha Největší obchodník na světě od Oga Mandina. Velmi ráda má také knihy Robina Cooka. Jejím snem je procestovat svět, poznat co nejvíce nejrůznějších zákoutí naší planety. Miluje dobré jídlo a kvalitní spánek. V životě se řídí heslem „Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáme“.

Č. 2 Denisa Grossmannová, 19 let

Narodila se v Praze, kde také studuje poslední rokem všeobecné gymnázium. Od dětství se věnovala intenzivně závodnímu tenisu. V současné době patří mezi její oblíbené sportovní aktivity lyžování, in-line bruslení a fitness. Ráda přijímá výzvy, učí se nové věci, rozšiřuje si obzory. Má radost z maličkostí, miluje cestování, poslouchá moderní hudbu, chodí do kina, na koncerty, zbožňuje dobré jídlo a čokoládu. Její životním krédem je: ,,Chtěla bych neznamená nic, chci dělá divy".

Č.3 Lucie Kovandová, 19 let

Pochází z Dolních Kounic u Brna, kde čtvrtým rokem studuje Obchodní akademii. Po střední škole by ráda studovala na vysoké škole speciální pedagogiku, konkrétně obor logopedie. Mezi její koníčky patří četba, modeling, hudba, tanec a volný čas strávený s přáteli a rodinou. Miluje sport, zejména fotbal a hokej, kouzlení, tanec, street dance. Do České Miss se přihlásila proto, že to byl její dětský sen a navíc proto, že v životě se má zkusit vše. V životě se řídí heslem: „S úsměvem jde všechno líp.“

Č. 4 Monika Leová, 21 let

Narodila se v Praze, ale od narození žije v malé vesničce Dvořisko nedaleko Chocně a Vysokého Mýta. Pochází z kulturně smíšené rodiny, což vysvětluje její exotický vzhled. Nyní studuje na Vysoké škole ekonomické v Praze, Fakultu informatiky a statistiky, obor Statistické metody v ekonomii.  Při studiu se ráda odreagovává hudbou, četbou, sportem a aktivitami s přáteli. Miluje fitness, běh, kolečkové brusle, snowboarding, windsurfing a také samozřejmě tanec, kterému se nyní věnuje jako choreografka v taneční skupině. Její vášní je dobré jídlo z české, italské a taky „překvapivě“ asijské kuchyně. Nemá ráda, když někteří lidé v dnešní době ještě stále hodnotí ostatní jen podle toho, jak vypadají. Vyznává životní krédo: „Žij každý den, jako by byl tvůj poslední. Uč se jako by si měl žít věčně.“

Foto: Herminapress a Česká Miss