Oblíbená stand-up komička Iva Pazderková je sice na filmovém festivalu v Karlových Varech soukromě, neodmítla ale pozvání na akci Čtení tě mění, která probíhá každé odpoledne v Mall.cz parku. Co na sebe práskla?

"Číst jsem začala poměrně brzo, protože jsem byla geniální dítě, což je hrozně nebezpečná věc – rodiče začnou mít velké naděje a očekávání. Ono se to u mě dost brzo zarazilo," vyprávěla s humorem sobě vlastním. "Četla jsem už ve třech letech a ve čtyřech už jsem pomalu i psala. Vlastně si vůbec nepamatuju, kdy jsem přečetla první knížku, já prostě čtu odjakživa."

"Vždycky když je mi nejhůř, tak čtu Děti z Bullerbynu a Neználka! Já obecně miluju pohádky a dodneška je aktivně čtu," prozradila Iva. Sama teď jednu knížku plnou autobiografických vzpomínek píše - dočkáme se jí už začátkem roku a jedna z povídek se prý rozhodně bude týkat karlovarského festivalu.

Za knihu, která pro ni byla a je zásadní, nakonec označila Neználka.

"Mě ty knihy asi nejvíc mění v rámci mé vlastní fantazie a vytváření si nějakých vlastních světů. Čtení hrozně povzbuzuje tvůrčí fantazii, slovní zásobu, všechno! Ten Neználek měl samozřejmě kouzelnou hůlku, bydlel ve Slunečním městě a mohl si přát co chtěl. To mě jako dítě fascinovalo, já jsem si představovala, že je to pravda," smála se Pazderková. "A doteď si myslím, že člověk přece může lítat! Po pár drincích večer určitě není problém," dodává zvesela.

Pravda je, že na festivalu ve Varech je možné úplně všechno, o tom už jsme se přesvědčili!