Herečku Janu Janěkovou, kterou můžete momentálně vidět v primáckém seriálu Cesty domů, na divadelních prknech už téměř nepotkáte. Až na jednu jedinou výjimku - představení Činoherního studia Bouře Cena za něžnost.

"Řekla jsem si, že divadelní herectví na nějaký čas opustím a budu žít v klidu, obklopená přírodou. To jsem učinila, ale z této nirvány mě posléze vytrhl kolega a dlouholetý kamarád Lexa Pyško a nabídl mi roli Aurory právě v Ceně za něžnost," svěřila se.

"S jinou hrou by se mu to asi nepovedlo, ale této jsem neodolala. Jde o příběh matky a dcery, který je krásný přesto, že je poznamenaný tragédií," nedchala se slyšet Janěková.

"Aurora je silná žena, která se snaží všechno, co ji v životě potká, ustát. Má velký smysl pro humor i sebeironii a vyhraněné názory na spoustu věcí. Díky tomuto představení jsem se tedy vrátila na jeviště a už pár let s ním jezdíme po celé republice. Například teď 23. října hrajeme v Praze v Divadle Horní Počernice, 9. listopadu ve Valašském národním divadle v Karolínce," dodala herečka.